Diş Tedavisi

Diş Boşluklarına İmplant Yapılmazsa Ne Olur?

Diş Boşluklarına İmplant Yapılmazsa Ne Olur

Uzun süre boyunca diş eksikliği yerine diş yapılmazsa eğer çeşitli ağız problemleri ve hastalıkları meydana gelebilir. Diş eksikliği sadece sağlığı değil estetik görünümü de olumsuz yönde etkilemektedir. Diş eksikliğini günümüzde gelişen teknoloji sayesinde yer alan tedaviler ile gidermek yüz şeklini ve gülüşünüzü olumlu yönde etkileyecektir.

Aynı zamanda eksik dişlerin giderilmesi ağız ve diş problemlerini de engellemiş olacaktır.

Eksik diş probleminizi gidermediğiniz zaman yemek yeme, çiğneme ve hatta diksiyonunuzu olumsuz yönde etkileyecektir. Ağızdaki yer alan eksik diş nedeniyle oluşan boşluklar çenenin kapanışını etkileyecektir. Ayrıca çene ekleminde de çeşitli problemlere yol açacaktır. Çekilmiş dişin çevresindeki dişler ise boşluğa doğru devrilir ve dişlerde bozulmalar meydana gelir. Bu nedenle zaman kaybetmeden eksik diş yerine implant tedavisi gibi kalıcı çözümleri tercih etmeniz gerekmektedir.

İmplant Tedavisi Nasıl Olur?

Ağız sağlığınız için implant tedavisi en etkili ve iyi sonuçlar veren bir tedavi yöntemidir. İmplant tedavisinde en çok merak edilen konu ise tedavinin ağrılı olup olmadığıdır.

İmplant tedavisi ağrılı bir süreçtir. Ancak sonuç itibari ile harika sonuçlar elde edeceğiniz için bu ağrılı sürece değecektir. İmplant tedavisi anestezi altında uygulandığı için hasta bu süre içerisinde herhangi bir ağrı hissetmeyecektir. İmplant tedavileri sonrasında ağrılar hissetmeniz gayet normaldir. Bu ağrıların önüne geçebilmek için diş hekiminizin size önereceği ağrı kesicileri kullanabilirsiniz.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir