Diş Tedavisi

Çocuklarda Çapraşık Diş Tedavisi

Çocuklarda Çapraşık Diş Tedavisi

Ebeveynler olarak çocuğunuzun diş sağlığını yakından takip etmeniz gerekmektedir. Çocuğunuzun yaşadığı herhangi bir diş problemi mevcutsa, bu konu ile alakalı tedaviye erken başlanıldığı takdirde başarı oranı çok yüksek olmaktadır. Uygulanacak tedaviye erken başlanıldığında, çocukların okul dönemlerinde karşılaşabileceği birtakım sorun ve travmalardan kurtulması da mümkün olmaktadır.

Mesela 3 yaş aralığındaki çocuklarda malokluzyon simi ile bilinen kapanış problemleri sıklıkla gözlemlenmektedir. Çocuk Diş Hekimi arkadaşlarımızın gerçekleştireceği ortodontik muayene sonucunda kapanış bozukluğu, yer darlığı ve çapraşık diş sorunları tespit edilmektedir. Ayrıca erken yaşlarda gerçekleştirilen diş tedavilerinde uygulanabilen ortodontik tedavinin hedefi, gelişim ve büyümeyi yönlendirerek gelecekte karşılaşabilecek ciddi ortodontik sorunların oluşumunu önlemektedir.

Ortodontik Problemler

Çocuklarda karşılaşabilecek ortodontik problemler farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Ortodontik sorunların oluşmasına neden olan faktörler;

  • Parmak emme
  • Emzik emme
  • Bebeklik yutkunması
  • Çürük nedeni ile erken yaşta diş yitirme
  • Üst solunum yolu problemleri sebepleri ile ağızdan nefes alma
  • Üst damağın daralması ve öne doğru gelişmesi
  • Genetik faktörlerdir.

Sayın Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizde özel olarak hazırlanmış bir ortamda çocukların daha sağlıklı bireyler olarak yetişebilmesi için hizmet sunmaya devam ediyoruz. Çocuk Diş Hekimi arkadaşlarımız, Antalya Sayın Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizde sizlere en iyi ve sağlıklı hizmeti sunmaktadır. Erken teşhis ve en iyi tedavi için Antalya Sayın Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizden randevu alabilirsiniz.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir