Tel Tedavisi Kaç Yaşında Başlar?

Çocuklarının dişlerinde çarpıklık veya çeşitli şekillerde bozulmalar meydana gelen birçok aile tel tedavisi kaç yaşında başlar diye merak etmektedir. Bunun cevaplandırılabilmesi için öncelikli olarak kalıcı olan dişlerin büyümesi beklenmelidir. Zira 2,5 yaş civarında süt dişleri tamamlanırken 6-7 yaş civarında daimi dişler sürmeye başlar ve 12 yaşına kadar devam eden bu süreç tamamlandığında ihtiyaç duyulan ortodontik tedaviye geçilebilir.

Tel Tedavisi Kaç Yaşında Başlar Nasıl Yapılmalıdır?

Tel tedavisi kaç yaşında başlar sorusuna 12 yaşına kadar beklenmeli diye cevap verdikten sonra tedavinin şekli hakkında bilgilendirme yapmamız lazım. Kurumumuzdaki bütün tel tedavilerinde en kaliteli aparatlar kullanıldığından dolayı çocuğun gerek estetik kaygıları gerekse hijyen sorunları olmamaktadır.

Tel Tedavisi Kaç Yaşında Başlar ve Ne Kadar Devam Eder?

Eğer dişlerde çarpıklık sebebiyle tel tedavisi kaç yaşında başlar diye merak ediliyorsa 12 yaş uygundur dedik fakat çenede birtakım problemler ve ortopedik sorunlar varsa bu durumda daha erken yaşlarda başlanabilir. Ortalama olarak 2 veya 3 yıl devam eden tedaviler farklı süreçlerde de bitirilebilmektedir.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH