Diş Tedavisi

Porselen Kaplama Dişlere Ne Kadar Sürede Alışılır?

Porselen Kaplama Dişlere Ne Kadar Sürede Alışılır?

Porselen diş kaplaması son zamanların sıkça tercih edilen ve yaptırılan estetik operasyonları arasında yer almaktadır. Son dönemlerde moda haline gelen porselen diş kaplaması sayesinde hastalar hayallerindeki özgür gülüşlere kolaylıkla sahip olmaktadır. Bu sayede daha beyaz gülüşler sayesinde her ortamda dikkat çekici bir özelliğe sahip olabilirsiniz.

Porselen diş kaplama tedavisi sırasında hastalar herhangi bir ağrı veya sızı hissetmezler. Tedavisi kolay ve pratik olan porselen kaplamalar maksimum üç haftalık bir süre içerisinde hastaya takılmaktadır. Dilediğiniz formda ve hayal ettiğiniz beyazlıkta ki porselen kaplamalara sahip olmanız oldukça kolaydır. Porselen diş kaplaması tedavisinde her hastanın ağız ölçüsüne uygun olarak yapılan kaplamalar hastaya özel olarak tasarlanmaktadır.

Diş hekiminiz ağız ve yüz yapınıza uygun olarak porselen kaplamaların siparişini verir. Size özel olarak tasarlanan ve üretilen porselen kaplamaların aynı ölçüleri başka bir hastaya kesinlikle yapılmaz. Her hastaya ayrı olarak porselen kaplamalar yapılmaktadır. Porselen kaplama tedavisini olan bir hasta günlük ağız bakımına oldukça özen göstermelidir. Yanlış fırçalama sonucu oluşabilecek çizikler çirkin bir görüntü oluşturabilir. Bu nedenle fırçalama sırasında kullanacağınız fırça özelliklerinin de porselen kaplamanıza uygun olması gerekir.

Porselen kaplamaların alışma süresi tak çıkar protezlere göre daha kısadır. Bu süre bazen hastanın kendi durumlarına bağlı olarak bir veya birkaç hafta kadar sürebilir. Bu alışma süresi sonunda hastalar artık rahatlıkla günlük yaşantılarına devam etmektedirler. Porselen tedavi sonrasında hastalar tedaviden memnun bir şekilde ayrılmaktadır. Ayrıca porselen kaplamalar konuşma veya yeme alışkanlığınızı olumsuz yönde etkilemez.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir