Diş Tedavisi

Pedodonti Çocuk Diş

pedodonti çocuk diş

Pedodonti, diğer ismi ile Çocuk Diş Hekimliği 0 ile 15 yaş arası çocukların süt ve daimi dişlerinin sağlığını korumayı hedeflemektedir. Bunun yanı sıra çocuk diş hekimi süt ve daimi dişlerde meydana gelen hastalıkları tedavi etmeyi amaç edinen ana bilim dalıdır.

İhtiyaç duyulan bütün tedaviler, pedodontistlerimiz tarafından sağlıklı ve engelli çocuklara uygulama yapılmaktadır. Genel olarak 4 yaşından küçük çocukların diş tedavi uygulamalarında, tedavisi uzun sürecek çocuklarda ve gelişim problemi olan engelli çocuklarda, sıklıkla genel anestezi ile tedavi uygulanmaktadır. Bütün çocukların ağız ve diş sağlığının en iyi seviyede olması, 6 ay aralıklar ile yapılan diş hekimi kontrolü ile mümkündür. Düzenli kontroller esnasında ağız ve diş sağlığını tehdit eden her çeşit problem tespit edilmektedir. Çocuk Diş Hekimliği dalında önemli olan bu sorunların erken teşhisi ve tedavisidir. Çocuklarda erken teşhis, bireylerin fiziksel ve duygusal gelişimini olumlu yönde etkilemektedir.

Çocuklarda ilk muayene çocuk ve de çocuğun anne ve babası ile iletişim kurmakla başlamaktadır. Tanışma sonrası çocuk hastanın medikal ve dental durumuna bakılır ve sonrasında klinik ve radyografik muayene yapılır. Uygulanan tüm aşamalardan sonra tanı ve tedavi planlaması ile alakalı hasta ve ilgili aile fertlerine bilgi verilir. Çocuk dişlerinde meydana gelen hastalıkların giderilmesi kadar, gelecekte oluşabilecek problemlerin önceden tespit edilerek engellenmesi de çok önemlidir.

Sayın Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak çocuk diş hekimi ile çocuklarınıza en iyi tedaviyi uyguluyoruz.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir