Diş Tedavisi

İmplant Tedavisinin Yararları Nelerdir?

İmplant Tedavisinin Yararları Nelerdir

İmplant nedir? İmplant dişlere nasıl uygulanır? İmplant tedavisinin yararları nelerdir? İmplant tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İmplant Nedir?

İmplant tedavisi son zamanların hastalar tarafından sıkça yaptırılan diş uygulamalarından bir tanesidir. Uzun yıllar boyunca diş eksikliği yaşayan kişiler implant tedavisi sayesinde istedikleri beyaz ve hizalı dişlere kavuşabilmektedir.

İmplant tedavisi sayesinde daha estetik ve daha kalıcı dişlere sahip olmanız mümkündür.

Diş implantları yedek diş kökleri olarak bilinmektedir. İmplantlar diş köklerinize ve dişlerine uyacak şekilde yapılmıştır. Ayrıca implantlar takma ve köprü dişlerinizi desteklemektedir.

İmplantlar doku dostu olan titanyumdan yapılmıştır. Bu nedenle diş ve çene kemiği ile son derece iyi bir uyum sağlamaktadır.

İmplantların Avantajları ve Faydaları Nelerdir?

İmplantların diş üzerinde pek çok olumlu etkisi vardır. İmplantlar diş üzerinde mükemmel bir görünüm sağlamaktadır.

Diş implantları ağız içerisinde kendi dişiniz gibi görünmektedir. Doğal bir diş görünümünde olan implantlar, kemik ile kaynaşacak şekilde tasarlanmıştır.

Diş implantları sayesinde akıcı bir şekilde konuşabilirsiniz. Eksik diş problemi olan kişiler akıcı bir şekilde konuşmaktan zorlanırlar. İmplant tedavisi sayesinde bu problemin önüne geçebilirler. Mükemmel diş kökü sayesinde ağaç kökü gibi diş köklerinize yerleşerek uyum sağlamaktadır.

Dental implantlar ayrıca yemek yemenizi kolaylaştırır. İmplantlar yemek yeme sırasında doğal dişleriniz ile aynı görevi görmektedir.

İmplantların en büyük avantajı ise kişiye büyük bir özgüven kazandırmasıdır. İmplant tedavisi sayesinde kişiler toplum içerisinde daha özgüvenli ve daha iyi hissederler. İmplant tedavisi ayrıca kişilere ağız sağlığını yeniden kazandırmaktadır.

İmplant Tedavisini Herkes Yaptırabilir Mi?

Sağlıklı her birey diş implantı yaptırabilir. Bunun yanı sıra yeteri derecede kemik ve sağlıklı diş etine sahip olmanız gerekmektedir.

Diş implantı sonrasında hastaların ağız hijyenine oldukça dikkat etmesi gerekmektedir. Ağır sigara kullanımı ve diğer kötü alışkanlıkları implantlarınıza zarar verebilir.

Kişilerin implant tedavisi yaptırmasına diş hekimleri karar vermektedir.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir