Diş Tedavisi

İmplant Tedavi Yöntemi Pahalı Bir Tedavi midir?

İmplant Tedavi Yöntemi Pahalı Bir Tedavi midir?

İmplant tedavisi uygulamalarında farklılık gösteren implant fiyatları bireyden bireye değişiklik göstermektedir. Çünkü dişlerimize gereken özeni göstermeyip, ihmal etmemiz pahalı sonuçlar doğurmaktadır. Rutin diş kontrolü yaptıran bireylerde, uygulanan diş taşı temizlikleri diş eti hastalıkları nedeni ile diş kayıplarının önüne geçmektedir. Yapılan kontroller esnasında fark edilen çürük başlangıçları dolgu ile tedavi edilebilmektedir. Böylelikle belki de kanal tedavisine ihtiyaç duyulmadan dişleriniz sağlıklı bir yapıya kavuşabilmektedir.

Ayrıca uzun zaman önce yapılmış büyük dolgulu dişlerinizin kırılmaya karşı yatkınlığı değerlendirilip ihtiyaç duyulursa dişler kaplanarak koruma altına alınabilmektedir. Bu gibi farklı, örnek tedavi yöntemlerini artırılabiliriz. Fakat sonuç olarak rutin kontrollerle, küçük müdahaleler ile uygun fiyatlara dişlerinizin sağlığını koruyabilirsiniz. Aksi halde ihmaller sonucunda diş sağlığına kavuşabilmek için pahalı tedaviler gerekebilir.

Antalya implant diş tedavisinin hedefi, diş olmayan bölgelerde doğal olana en yakın durumu elde etmektir. Hastalar ilk etap da implant diş tedavisinin çok pahalı olduğunu düşündükleri için ve de tedavi sürecinin uzun olmasından dolayı çekinmektedirler. Fakat estetik ve fonksiyonel olarak kendi dişleri gibi kullanabildikleri implant dişlere sahip oldukları zaman düşüncelerinde değişiklik olmaktadır. İmplant diş tedavisi tamamlanan hastalar hem ekonomik olarak hem de zamansal olarak değdiğini ifade etmektedirler.

Sayın Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak implant diş tedavisi uygulaması ile en iyi tedaviyi uyguluyoruz. İmplant diş tedavisi için randevu alabilirsiniz.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir