Diş Tedavisi

Gömülü Diş Koku Yapar Mı?

Gömülü Diş Koku Yapar Mı?

Ağız kokusu nedir? Ağız kokusu neden olur? Gömülü diş ağız kokusu yapar mı? Gömülü diş çekilmediği zaman ne olur? Gömülü diş hangi sorunlara neden olur? Gömülü diş çekimi nasıl olur? Gömülü diş ağrı yapar mı? Gömülü diş çürüğe neden olur mu? Gömülü diş kokusu nasıl geçer? Diş çürüğü koku yapar mı? Gömülü diş hakkında merak ettiğiniz veya öğrenmek istediğiniz bütün sorularınızı sizler için cevaplandırıyoruz.

Ağız Kokusu Nedir?

Ağız kokusu, nefesin kötü bir koku hale gelmesi sonucunda ve nefes yolu ile dışarıya doğru verilen bir durumdur. Bazı insanların ağız kokuları az olsa bile bu durumu oldukça abartmaktadır. Bazı insanlar ise ağız kokularının farkında bile değillerdir. Bu tarz durumlarda genellikle kişiler kendi ağız kokularının farkına varamazlar ve bu durum oldukça normaldir.

Ağız kokunuzun olup olmadığı anlayabilmek için yakınınızda bulunan eş, anne veya baba gibi kişilerden yardım almak olacaktır.

Ağız Kokusu Nedenler Nelerdir?

Ağız kokusu genellikle ağız ve diş bakımının yetersiz olduğu durumlarda meydana gelen bir durumdur. Bunun yanı sıra kişilerin beslenme yetersizliğinden de kaynaklanabilmektedir. Ancak bazı durumlarda ise kişilerin sağlık problemleri ağız kokusuna neden olmaktadır.

Dişlerinizi daima düzenli teknikle fırçaladığınız zaman ve bunun yanı sıra ağız ipi ile birlikte ağız bakım suyunu kullandığınız zaman ağız kokusu probleminizden kurtulmanız mümkündür.

Bakımı düzenli olarak yapılmayan dişlerde kalan gıda artıkları zamanla ağız kokusuna neden olmaktadır.

Gömülü Dişler Ağız Kokusuna Neden Olur Mu?

Gömülü dişlerin sıkça meydana getirdiği problemlerden bir tanesi üzerini örten yumuşak dokunun yol açtığı enfekte problemleridir. Bunun yanı sıra diş etinde ve kemik dokusunda da enfeksiyona neden olabilmektedir. Zamanla çekimi yapılmayan veya takip edilmeyen gömülü dişler ağız içerisinde kötü kokulara da neden olmaktadır.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir