Hizmetler

Antalya Diş Eti Hastalıkları Uzmanı

Antalya Diş Eti Hastalıkları Uzmanı

Diş eti tedavisi beklemeden uygulanması gereken bir işlemdir. Çünkü diş çürüğü gibi durmadan ilerlemektedir. Diş eti rahatsızlıkları oluştuktan sonra kendi kendine iyileşmez. Her geçen zaman artar ve diş kaybına kadar ulaşan, istenmeyen son ile karşılaşılır. Diş çürüğü de diş eti hastalığı gibidir. Hiç ama hiç beklemeden hem diş çürüğü hem de diş eti hastalıkları tedavi edilmelidir. Çürük dişler için uygulanan diş dolgusu tedavisi ile uzun yıllar dişi kullanmanız mümkün olduğu gibi diş eti rahatsızlıklarınızda tedavi uygulanması sonrasında dişlerin uzun yıllar kullanılabileceğini unutmamanız gerekmektedir.

Diş eti hastalığı tedavisinde bu alanda bilgi ve deneyimi olan hekimlere tedavi olmak diş eti sağlığı için son derece önemlidir. Dönemsel kontroller ile başlangıç periodontal tedavi disiplinli şekilde uygulanmalıdır. Diş eti, diş taşlarının kavitron ismi ile bilinen diş taşı temizliği cihazı ile temizlenmektedir. Titreşim veren ve su püskürten bu makinalar sayesinde diş ve diş etleri hasar görmeden diş taşlarından temizlenmesi mümkün olmaktadır. Detertraj uygulaması denilen bu uygulama ile diş taşları uzaklaştırılır. Böylelikle bakteri plağı ve diş eti hastalıklarından kurtulma olanağı oluşmaktadır.

Antalya Diş eti tedavisi ilk basamak da diş eti uzmanı olan hekimlerimizin diş temizliği ile başlamaktadır. Diş eti tedavisi uygulaması daha sonra kök yüzeyin düzleştirilmesi ve gingivektomi uygulamaları ile devam etmektedir. Hastanın yapacağı rutin ve bilinçli diş bakımı, diş eti hastalığı uzmanı tarafından uygulanacak tedavinin başarısı için büyük etki oluşturmaktadır.

Sayın Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak diş eti tedavisi uygulaması ile en iyi tedaviyi uyguluyoruz. Diş etleri neden çekilir? Diş eti çekilmesi tedavisi nasıl yapılır? Gibi merak ettikleriniz için bizlere ulaşabilir, Dişeti hastalıkları ve tedavisi için randevu alabilirsiniz.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir