gomulu dis tedavisi

Gömülü Diş Tedavisi Antalya

Gömülü dişler hastaların bildiklerinin aksine sadece alt ya da üst çenede yerleşmeye bilir. vücudun çeşitli bölgelerinde çıktığı gözlemlenen gömülü diş vak’aları da bulunmaktadır. Bu nedenle uygun yaklaşımların belirlenmesi için gömülü diş tedavisi Antalya, plastik cerrahi uzmanlarının muayenesi fazlası ile önemlidir.

Gömülü dişler genellikle sürmesi gerekirken sürememiş diş eti ya da kemik altında kalman dişlere denmektedir.

Antalya Diş Eti Tedavisi Fiyatları

Antalya Diş Eti Tedavisi Fiyatları

Diş ve diş etleri problemleri doğuştan gelen bir rahatsızlıktan kaynaklı ya da zamanla oluşan problemlerdir. Diş eti problemleri tedavi gerektiren sorunlardır. Tedavi edilmediği taktirde daha büyük problemlere yol açabilmektedir. Sağlıklı bir yapıya sahip olan diş etlerinde fırçalama ya da diş ipi kullanımı sırasında kanamalar meydana gelmez.Şişlik renk farklılığı gibi bir görünüm söz konusu değildir. Sağlıklı diş eti rengi açık pembe renkli bir görünüme sahiptir.

20 lik diş çekimi bilgileri

20 Yaş Diş Çekimi Hakkında Merak Edilenler

20 yaş dişleri, insanın ağız gelişiminden en son çıkan dişlerdir. 20’li yaşlarda çıksa da daha erken veya daha geç yaşlarda da çıkması mümkündür. Bu dişler çenede geniş bir alan bulamadıkları için gömülü olarak kalırlar. Bu durumda çene cerrahi tarafından hemen müdahale edilmelidir. Gömülü dişler çene yapısını bozarak diş kayıplarına neden olur.

20’lik Dişler Çekilmeli midir?

diş hekimi korkusu neden olur

Diş Hekimi Fobisi Nasıl Yenilir?

Diş tedavilerini olmayan ve sürekli erteleyen kişilerde genellikle diş hekimi korkusu bir diğer ismi ile dentofobi gözlemlenmektedir. Bu  korku her türlü diş tedavisinden hastanın kaçmasına yol açar. Günümüzde tüm tedavilerin ağrısız şekilde yapılmasına rağmen dişçi koltuğuna oturmak hastada büyük strese neden olmaktadır.

Diş hekimi korkusu ileri boyutlarda olan hastalar, aşırı ağrı kesici kullanımı ve şiddetli ağrılara rağmen dişçi koltuğuna oturmamakta ısrar ederek yaşamı çekilmez hale getirmek gibi zorluklara girmektedir.

antalya kanal tedavisi en uygun fiyatlar 2019

Kanal Tedavisi Fiyatı 2019

Kanal tedavisi, dişin özü olarak da bilinen pulpanın hasar görmesi durumunda uygulanan koruyucu bir tedavi yöntemidir. Sizler Antalya kanal tedavisi hakkında detaylı bilgi için alakalı sayfamıza göz atarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kanal tedavisi dişte oluşan çürük veya diş çatlaması durumlarından dolayı canlılığını yitirmiş olan dişler için çok etkili bir tedavi yöntemidir.Kanal tedavisi uygulanmaz ise çürük nedeni ile oluşan enfeksiyon diş köklerine inerek tüm dokulara zarar verebilir.

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH