Zirkonyum Ön Diş Estetiği Uygulamaları

Zirkonyum Ön Diş Estetiği Uygulamaları

Öncelikle zirkonyum dişin anlamından bahsetmekte fayda vardır. Çünkü bu noktada en fazla merak edilen konuların başında bu gelmektedir. Zirkonyum diş protezlerin ve klasik porselen köprülerin alt yapısını meydana getiren gri metal yerine kullanılan beyaz bir alaşımı temsil etmektedir. En önemli avantajlarından biri de içerisinde metal bulunmadığından dolayı metala karşı alerjisi olan kişilerde zirkonyum ön diş estetiği uygulamaları en doğru seçim olmaktadır. Beyaz bir alaşım olduğundan dolayı özellikle tercih edilme nedeni dişlerde oluşan renk bozuklukları, ileri derece renklenme, ilaç kullanımı ile meydana gelen renklenmeler ve kalıtsal bir takım nedenlerden ötürü oluşan renkleşmedir. Aynı zamanda çapraşık, ayrık, dönük, yapısı bozulmuş olan dişlerde de oldukça etkilidir.

Zirkonyum Ön Diş Estetiği Uygulamaları Avantajları

Zirkonyum ön diş estetiği uygulamaları genellikle gülüş estetiğinde ve ön grup impant üstü protezlerde tercih edilmektedir. Yapısı ve rengi bozulmuş dişlerde oldukça fazla kullanılır. En önemli özelliğinden biri de ön dişlerde uygulandığı zaman dahi doğal görüntüsünden bir şey kaybetmemesidir. Işık geçirgenliği özelliği sayesinde gülüşünüz doğal durur. Bu sayede sıradan porselen kaplamalar yerine tercih edilen bu uygulama sayesinde canlı ve doğal bir görüntü yakalanmış olunur.

Zirkonyum Ön Diş Estetiği Uygulaması          

Zirkonyum ön diş estetiği uygulamaları başarılı diş hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Diş bir miktar küçültüldükten sonra, hekimlerimiz teknik donanımları ile ağza uygun olan kaşıklar ile hassas bir ölçüm olmaktadırlar. Ardından laboratuvarlarımızda ölçüme göre bir zirkonyum alt yapı hazırlanır. Ardından da hastamıza özel ve kaliteli yapıştırıcılarımız ile uygulanmaktadır. Hastalarımızın çoğu bu işlemden memnun kalmış olup, doğal dişlerinden bir farkı olmadığını ve çok rahat bir şekilde gülebildiklerini belirterek bizleri de sevindirmiştir.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH