zirkonyum diş nasıl yapılır

Zirkonyum Kaplama Hakkında Genel Bilgiler

 

Diş estetiği konusunda en çok tercih edilen kaplamalardan bir tanesi de zirkonyum kaplamalardır. Zirkonyum adı verilen bu kaplamalar, bir çeşit metal alaşım olarak nitelendirilebilir. İçeriğinde bir dizi mineraller ve diğer faydalı öğeler düşünüldüğünde alaşım olduğu düşünülmektedir. Zirkonyum griye yakın bir renktir. Ancak belirli olan işleme yöntemi ise beyaza giderek yakınlaşan bir rengi alır. Porselen kaplamaların zemininde koyu bir renk sergilememekle birlikte daha beyaz bir görünüm almaktadır. Peki zirkonyum diş nasıl yapılır diye sorulacak olursa nasıl özetlenebilir?

Zirkonyum Kaplama ve Uygulama

Protez diş uygulamalarında kullanılan zirkonyum kaplama dişleri kişilerin mevcut diş kalıbı alındıktan sonra diş aralıklarına, şekline ve boyutlarına makul düzeyde üretilerek orijinal dişler üzerine yerleştirilmektedir. Ancak bu yerleştirilmenin yapılmasından önce, ilk olarak dişler kaplamaları rahatlıkla tutacak şekilde boyutlandırılarak pürüzlendirilmektedir. Ardından özel bir sıvı ile zirkonyum dişler uygun şekilde uzman hekim tarafından konumlandırılmaktadır. Peki zirkonyum diş nasıl yapılır konusunu merak eden kişiler zirkonyum diş uygulamaları hakkında bilgi alarak dişlerin ihtiyacı dahilinde uzman hekimle iletişime geçmelidir. Ardından uzman hekim kişinin diş yapısını analiz ederek uygulamalar hakkında somut bir yol haritası çizecektir.

Zirkonyum Kaplama Maliyeti Ne Kadardır?

Zirkonyum kaplama sayesinde birtakım diş problemleri de tedavi edilebilmektedir. Özellikle aralıklı olan dişlerin aralıklarının iyi bir şekilde kapatılması, boy ve şekil iyileştirilmelerinin yapılması ve revize edilmesini sağlamaktadır. Zirkonyum dişler, sıcak ve soğuk değişimlere toleransı yüksek bir madde olduğundan ötürü hassasiyete yol açmamaktadır. Bununla birlikte dış etkenler ve darbeler de kırılma, pürüzleşme, çatlama gibi sorunların yaşanması son derece nadir görülmektedir. Ancak olası bir durumda zirkonyum kaplamalar tekrar yapılabilmektedir.

Zirkonyum diş nasıl yapılır ve maliyeti ne kadardır? Zirkonyum diş, diğer kaplama türlerine göre nispeten daha maliyetlidir. Diş kaplamaları hemen herkese yapılabilmektedir. Hamileler için ise doğum doktorunun kontrolü ve izni doğrultusunda, gebeliğin 3-6 ayı arasında yapılabilmektedir.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH