Zirkonyum Diş Nasıl Takılır?

Diş hekimliğinde doku uyumu ve sağlamlık ile doğal ve estetik görünüm başta olmak üzere birçok husus göz önünde bulundurularak çeşitli malzemeler kullanılmakta ve dişlere çiğneme ve konuşmada etkinlik kazandırılmaktadır. Ön ve arka dişler için farklı özelliklere sahip malzemelerden yararlanılması söz konusu olabilmektedir. Diş hekimliğinde uzun süredir kullanılmakta olan metal malzemelerin diş etlerine zarar vermesi ve estetik sonuçlar bakımından yeterli olmaması bu malzemeden uzaklaşılmasına neden olmuş ve metalin yerini daha estetik ve dayanıklı bir malzeme olup hem önde hem de arka dişlerde kullanılabilen zirkonyuma bırakmıştır. Işık geçirgenliğinin yüksek olması sebebiyle doğal görünen zirkonyum diş nasıl takılır sorusu bu konu hakkında en çok merak edilen hususlardan biridir.

Zirkonyum Diş Nasıl Takılır ve Dişe Uyum Nasıl Sağlanır?

Antalya zirkon diş nasıl takılır ve uyum nasıl sağlanır sorusuna verilmesi gereken ilk cevap yapılacak kaplamanın ölçüsünün doğru alınması gerektiğidir. Zirkonyum uygulanacak dişlerin küçültülmesinin ardından özel cihazlarla yapılacak hassas ölçümlere dayanılarak laboratuvarda diş yapısına uygun renk ve boyutta zirkonyum altyapı hazırlanmakta ve üzerine porselen kaplama yapılmaktadır. Dişe adapte edilmesi ve kalıcı olması için de özel yapıştırıcılar kullanılmaktadır. İşlemin lokal anestezi ile gerçekleştiriliyor olması sebebiyle hastalarımız herhangi bir acı ya da ağrı hissetmemektedir.

Zirkonyum Diş Nasıl Takılır ve Uygulama Sonrası Nasıldır?

Zirkonyum diş nasıl takılır sorusu yanında hastalarımız için merak konusu olan bir husus da uygulama sonrası nelerle karşılaşabilecekleridir. Zirkonyum malzeme ile gerçekleştirilen kaplama uygulamaları, kontrollerin düzenli bir şekilde yapılması halinde uzun ömürlü bir kullanım sunmaktadır. Dişlerde doku kaybı meydana getirmeyen bu işlem, diş et çekilmesine, ağızda tat değişikliği ya da kokuya yol açmamaktadır. Doğal dişler için geçerli olan temizleme yöntemleri zirkonyumda da kullanılabilmektedir.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH