Estetik amaçlı olarak kullanılan zirkon diş, gri metal yerine uygulanan ve protezlerin alt yapısı olan özel bir alaşımdır. Kapsamlı bir beyazlatma uygulaması olarak da zirkon diş, porselen kaplama şeklinde uygulanmaktadır.

Zirkonyum kaplama sayesinde diş etlerinde farklı bir renk oluşumu gözlemlenmektedir. Antalya zirkon diş uygulaması konusunda ihtiyacınız olan sağlık hizmetini sizlerle paylaşmaktayız. Estetik bir diş yapısına sahip olmanızı sağlayan diş hekimlerimiz ilerleyen zamanlarda diş eti kenarlarında oluşabilecek problemlerin de önüne geçmektedir.

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?

Diş kaplama yöntemleri arasında yer alan ve yeni nesil bir diş kaplama uygulaması olan Zirkonyum diş kaplama, daha güzel bir görüntü elde etmek amacı ile tercih edilmektedir. Günümüze kadar yapılan çoğu araştırma, eski tip kaplamaların yerine daha sağlıklı olduğu kanıtlanan bir uygulamadır.

Estetik diş uygulamalarında gelişen teknolojilerin kullanıldığı bu uygulamada Zirkonya adı verilen seramik kullanılmaktadır. Ayrıca metal desteksiz bir kaplama olan zirkonyum diş içeriğinde metal olmadığından daha güvenilir ve diş etine uyumlu bir yöntemdir.

Zirkonyum Diş Nerelerde Kullanılır?

Estetik amaçlı kullanılan Zirkonyum dişler aynı zamanda diş beyazlatma uygulamasına başvuran ancak sonuç alamayan hastalarda da tercih edilmektedir. Aynı zamanda genetik yapı renklenmeleri, ileri derecedeki renklenmeler, çapraşık veya ayrık dişler ve dönük dişlerde kullanılmaktadır.

Bu nedenle Antalya Zirkon Diş uygulamalarından faydalanarak sizlerde sağlıksız diş ve diş eti sorunlarının önüne geçebilirsiniz.

Zirkonyum Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Zirkonyum diş yapılması gereken dişlerin öncelikle zirkonyum için hassas ölçüler alınır. Sonra, dişlerin küçültülmesi sağlanmakta ve zirkonyum kaplama, işleminin yapılacağı dişe rahatlıkla oturtulmaktadır.

Böylelikle yeni bir form kazanan dişlere zarar vermeden zirkonyum kaplama ağza uygun olarak yerleştirilir. Laboratuvar ortamlarında dişe uygun olan kaplama işlendikten sonra dişe uygulanan zirkon diş uygulama sonunda özel yapıştırıcılar yardımı ile kalıcı bir kaplama işlemi uygulanır.

Zirkonyum Diş Kaplamanın Avantajları

Diş eti sağlığı için önemli olan bu işlem Antalya Zirkon Diş uygulaması yapan kliniğimizde başarılı bir şekilde hastalara uygulanmaktadır. Diş eti hastalıklarının ilerleyen dönemlerinde ortaya çıkmasını engelleyerek metale karşı alerjisi olan hastalar için fazlası ile ideal bir tedavi yöntemidir.

Zirkonyum diş kaplamanın diğer avantajları ise şu şekildedir;

  • Zirkonyum kaplamanın rengi, doğal diş rengi ile hemen hemen aynıdır.
  • Beyaz renkli olduğundan diş etlerinde siyah metal yansıması problemi yaşanmamaktadır.
  • Diş hassasiyeti gibi sorunları ortadan kaldırır.
  • Uygulamanın ardından herhangi bir bakım gerektirmez.
  • Dişlerinizi rahatlıkla fırçalayabilirsiniz.
  • Alerjiye neden olmaz.
  • İltihap ve diş eti kanamasına sebep olmaz.
  • Işık geçirgenliği çok yüksek olduğu için dişlerinize estetik bir görünüm kazandırır.
  • Ön dişlerle beraber arka dişlerde de rahatlıkla kullanılabilir.
  • Çiğneme konusunda daha güçlü dişlere sahip olmanızı sağlar.

Diş hekimliğinde kullanılan en güçlü malzeme olan Zirkonyum, Antalya Zirkon Diş başarılı ve ağrısız bir şekilde uygulanmaktadır. Metal destekli porselenlerden yaklaşık ‘5’ kat daha güçlü olduğundan olağanüstü bir sertlik sağlar. Ayrıca metal içermediği için %100 biyolojik uyumludur.