Yeni Sistemler ile Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Her geçen gün gelişen sistemler ile birlikte diş hekimliği çok daha uygun tedaviler gerçekleştirirken özellikle diş kaplama nasıl yapılır konusu merak edilen sorular arasında bulunmaktadır. Vücudun en hassas ve göz önünde yer alan kısımlarından biri olan dişlerin düzenli bir şekilde bakım uygulanmasıyla korunması gerekir. Doğru ve düzenli bakım yapılmadığında dişler zamanla sağlığını kaybeder ve kullanılamayacak bir hale gelebilir. Çünkü diş çürükleri, sararmalar ve kırıklar dolgu tedavileri bir süre sonra yetersiz kalabilir. Bu durumda dişlerin eski sağlığına kavuşması ve yeniden güçlü şekilde kullanılması için diş kaplama işlemi uygulanabilir. Bu işlem farklı malzemeler ve şekiller ile gerçekleştirilebilir.

Diş Kaplama Nasıl Yapılır ve Ne Yöntemler Kullanılır?

Dişlerin tamamen çürümesi ve kullanılamaz hale gelmesi durumunda Antalya porselen diş kaplama nasıl yapılır sorusu için bazı yöntemler ön plana çıkmaktadır. Özellikle çürümüş olan dişlerde dolgu ve kanal tedavileri gerçekleştirildikten sonra diş kaplama işlemi sağlanır. Çürümüş dişlerin yeniden şekillendirilmesi için farklı malzemeler ile yapılan bu işlemde kaplama maddesi en önemli ayrıntıdır. Doğru malzeme dişlerin yeniden çürümesini engellerken, uzun süreli kullanım oluşturur. Bu işlem yaş sınırı bulundurmamakla birlikte normal tedavi yönteminin yetersiz kaldığı durumlarda tercih edilir. İşlem gerçekleştirilirken hastaların taleplerine göre kaplama malzemesi olarak Zirkonyum, porselen veya daha uygun fiyatlı malzemeler tercih edilebilir.

Profesyonel Merkezlerde Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Merkezimiz bünyesinde hekimler tarafından dişlerinizde inceleme sağlandıktan sonra diş kaplama nasıl yapılır konusunda tüm yanıtlar verilecektir. Seçilen malzemeler sonrasında diş kaplama işlemi gerçekleştirmek için öncelikle kaplanacak dişlerinin sayısı belirlenir ve ağız içerisinde gereken ölçüler alınır. Uzman hekimlerimiz hazırlanan kalıplar ile birlikte dişlerinizin üzerinde uygulama gerçekleştirmeden önce temizlik gerçekleştirir ve tüm kanal ve dolgu tedavilerini tamamlar. Kalıp uygulaması sağlandıktan sonra bir süre deneme aşamasına geçilir ve herhangi bir sorun ile karşılaşılmadığında bu kalıbın yerine uzun bir süre kullanılacak olan kaplama tedavisi tamamen gerçekleştirilir. İşlem tahminen 3 ya da 4 seans gibi bir vakit alırken iki veya üç gün içerisinde tamamlanabilir.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH