Diş Kaplama Seçenekleri

Ağız ve diş sağlığı konusu diğer sağlık konularında olduğu gibi önem verilmesi gereken bir konudur. Özellikle dişler ile ilgili olarak yaşanan sorunlar bireylerin büyük ağrılar çekmesine sebebiyet verebilmektedir. İhmal edilen diş bakımları ve tedavilerinin en sık rastlanan sonucu diş ağrısı ve diş kayıplarıdır. Dişlerde meydana gelen kırılma ya da çürüme gibi sorunlar sebebi ile diş kaplamaları yapılmaktadır. Bu diş kaplamaları metal içeren kaplamalar, porselen kaplamalar, zirkonyum ve empress olarak adlandırılmakta olan seçenekler ile sunulmaktadır. Bu seçenekler ile ilgili olarak en çok merak edilen yaprak porselen ömrü ne kadar olduğudur.

Yaprak Porselen Diş Kaplaması

Diş kaplama tedavisi dişin tamamına ya da belirlenmiş bir bölümünde uygulanmaktadır. Bu tedavi seçeneğine kaplama türlerinden hangisinin seçileceği ile başlanmaktadır. Yaprak porselen seçeneği ince porselen ürünlerin dişin üzerine kaplanması sonucunda elde edilmektedir. Yaprak porselen ömrü yapılan tedavinin ömrü ve kullanıma bağlı olarak değişmektedir. Özellikle son yıllarda bu tedaviler ile ilgili olarak yaşana gelişmeler sonrasında pek çok kaliteli kaplama malzemesi geliştirilmektedir. Bu kaplama malzemeleri arasında porselen kaplama ve zirkonyum kaplamalar yoğun olarak kullanılmaktadır.

Yaprak Porselen Özellikleri

Yaprak porselen diş kaplaması avantajları ve özellikleri sebebi ile pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. İnce porselen kaplama malzemesi temizlenmiş olan dişin üzerine uygulanmaktadır. Tedavi uygulamasında dişlerin renklerine göre istenilen kaplama seçeneği uygulanabilmektedir. Yaprak porselen ömrü bu uygulamaların özelliklerine ve sonrasında hastanın dişleri için uyguladığı bakımlara göre değişmektedir. Dişte kırılma ya da benzeri bir sorun görülmediğinde yaprak porselen kaplamalar uzun süre kullanılabilmektedir. Dişin üzerine özel yapıştırıcı ile sabitlenmesi sebebi ile kolay şekilde çıkmaz. Ölçüleri alınarak özel hazırlanması sayesinde de dişe tam olarak oturmakta ve sorun çıkartmamaktadır.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH