Yaprak Porselen Fiyatları ve Kullanım Alanı

Ağız ve diş sağlığı bir insanın yaşam standardını önemli ölçüde etkilemektedir. Küçük bir çürük ağrısı dahi insanın huzurunu bozmaya yetecektir. Bu nedenle diş sağlığı konusunda hiçbir detayın atlanmaması ve ağız bakımı ile diş doktoru kontrollerinin düzenli olacak şekilde yapılması gerekir. Fakat gerek yoğun hayat temposu nedeni ile gerekse dişler sağlıklı durumdayken bakımın yeteri kadar önemsenmemesine bağlı olarak birçok insan dişleri ile ilgili sağlık sorunları yaşayabilirler. Bunlardan biri olan çürükler, diş kaybına varacak kadar ciddi olabilir. Çürük ya da herhangi bir sorundan dolayı dişlerinde bozukluk olan insanlar, bu bozukluğun giderilebilmesi için diş hekimliğinin estetik alanına başvururlar. Kullanılan kaplama yöntemlerinden biri olan Antalya yaprak porselen fiyatları ve kullanışlı olması nedeniyle birçok diş hekimi tarafından önerilmektedir.

Yaprak Porselen Fiyatları ve Özellikleri

Diş hekimliği alanında kullanılan diş kaplaması malzemelerinden biri olan yaprak porselen kaplamalar birçok özelliğinden dolayı ön plana çıkmaktadır. Yaprak porselenler diğer kaplamalara göre daha ince bir yapıya sahiptir. Şekil olarak yaprağa benzediği için bu ismi almıştır. Diğer porselenlere göre oldukça ince olan yaprak porselenler ışığı geçiren bir yapıya sahiptir. Işığı geçirdiği için dişlerin kendi rengi kaplamalar üzerinden kolaylıkla görünür. Kaplamadan sonra dişin doğal rengini korumasından dolayı diğer porselen kaplamalara göre daha çok tercih edilir. Dişlerinde estetik için bu kaplamadan yararlanmak isteyen insanlar, diş hekimlerine başvurarak tedavi süreci ile yaprak porselen fiyatları hakkında bilgi alabilirler.

Yaprak Porselen Fiyatları ve Tedavi Süreci

Diş yapısı bozulmuş olan ve estetik diş tedavisi ile sağlıklı bir diş görünümüne kavuşturulmak istenen dişlerde, hekimlerin tavsiyesine bağlı olarak yaprak porselenler kullanılabilir. Tedavi sürecinde ilk olarak dişlerin ölçüleri alınır. Ölçüler alınırken diş boyutlarının yanı sıra ağız ve dudak özellikleri de göz önünde bulundurulur. Daha sonra alınmış bu ölçülere göre kaplama malzemeleri hazırlanır. Genellikle tek seansta tamamlansa da doktorun takdirine göre birkaç seansa kadar uzatılabilir. Kliniğimizde deneyimli diş hekimlerimiz ve uygun yaprak porselen fiyatları seçeneklerimiz ile ağız sağlığı ile ilgili problemlerinizde hizmetinizdeyiz.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH