yaprak porselen diş nasıl yapılır

Yaprak Porselen Diş Nasıl Yapılır?

Diş sağlığı ve estetiği her yaş, cinsiyet ve meslekteki birey için önem verilen bir husustur. Ancak dişlerde herhangi bir nedenle renk farklılığı, çatlak ve kırık, dolguya bağlı renk değişimi gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu durumda dişe estetik kazandırmak amacıyla tamamını kesmek yerine yalnızca öne yüzeyine yaprak porselen adı verilen malzeme uygulanabilir. Bu sayede dişler daha beyaz ve boşluksuz bir görünüme sahip olur. Ön dişleri daha estetik bir hale getirmenin ideal yollarından biri olan yaprak porselen diş nasıl yapılır ve avantajları nelerdir soruları merak konusudur. Kliniğimizde ilk olarak kontrol muayenesi yapılmakta ardından diş kesilerek ölçü alınmakta ve nihai olarak da yapıştırma yapılmaktadır.

Yaprak Porselen Diş Nasıl Yapılır ve Avantajları Nelerdir?

Yaprak porselen diş nasıl yapılır sorusu kadar avantajlarının neler olduğu da merak edilmektedir. Bu uygulamanın en önemli avantajı, dişin doğal yapısından çok az kesim yapılmasıdır. Bu yönüyle protez uygulamaları arasında en koruyucu olandır. Metal bir altyapıya sahip olmadığından porselenin sahip olduğu estetikliği yansıtmaktadır. Ayrıca, dişetleri ile uyum sağlamak bakımından alternatiflerine kıyasla daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Kişiye özel model hazırlandığından yapıştırma işlemi öncesi hasta nasıl bir diş yapısına sahip olacağını görebilmektedir. Işık geçirgenliği fazla olduğundan doğal bir görünüm sağlamaktadır. Uygulamadan sonra renk değişimi ve aşınmaya karşı dirençlidir.

Yaprak Porselen Diş Nasıl Yapılır ve Kimlere Uygulanır?

Yaprak porselen diş nasıl yapılır sorusu kadar merak edilen bir başka husus da kimlerin bu uygulamadan yararlanabileceğidir. Bu uygulamanın hedefinde öncelikle dişlerinin renk bakımından görselliğinden yakınan kişiler bulunmaktadır. Bununla birlikte, bu uygulama yalnız dişlerin daha beyaz görünmesi amacıyla değil, diş aralarında boşluk olan hastalardaki görüntü bozukluğunun giderilmesi için de uygulanabilir.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH