Uzmanların Fikirleri İle Tel Tedavisinin Yan Etkileri

Merkezimizde ortodonti kliniği olarak ağız ve diş tedavileri yapıldığında diş yapısında çarpıklık, yanlış dizilim veya sorunlu bir yapı bulunuyorsa diş teli tedavisi uygulanmaktadır. Dişlerin tekrar normal yapısına dönmesi, aralıkların kapatılabilmesi ve öne doğru eğik olan dişlerin düzeltilmesi gibi noktalar amacıyla diş teli tedavisi uygulanır. Fakat bu noktada birçok hastamız tarafından merak edilen konuların başında Antalya tel tedavisinin yan etkileri bulunmaktadır. Birçok uzman tarafından belirtildiği gibi merkezimiz bünyesinde ki uzmanlarda bu tedavinin belirli ve geri dönülmez yan etkileri bulunmadığını belirtmektedir. Tedavi sonucunda belirli riskler ortaya çıkabileceği gibi dudak eğriliği veya çene eğriliği oluşabileceği gibi yanlış bilgiler birçok hastayı korkutmaktadır. Fakat merkezimizde profesyonel şekilde uygulanan tedaviler sonrasında bu tür sorunların ortaya çıkması ihtimali bulunmamaktadır.

Tel Tedavisinin Yan Etkileri Nasıl Ortaya Çıkabilir?

Ortodonti yöntemlerinden biri olarak diş teli tedavisi uygulanmasında genellikle zarar veren bir tedavi görülmediği gibi bazı küçük riskler ve ufak yan etkiler ortaya çıkabilir. Fakat bu yan etkiler ancak profesyonel şekilde yapılmayan tedavilerde ve doğru malzemeler ile işlem yapılmadığında ortaya çıkabilir. Merkezimizde yapılan tedaviler sonrasında tel tedavisinin yan etkileri profesyonel sistemler dolayısıyla görülmemektedir. Özellikle hekimlerimiz tarafından önerilen şekilde temizlik ve bakım işlemleri yapıldıktan sonra düzenli bir muayene ile bu sorunlar görülmeden tedavi tamamlanabilir. Temel amacı estetik sonuç elde etmek olan bu tedavide yan etkiler oldukça düşüktür.

Tel Tedavisinin Yan Etkileri Hangi Şekillerde Görülür?

Hastalarımız merkezimize başvurduktan sonra gerekli muayeneler yapıldığında tel tedavisinin yan etkileri konusunda farklı etkenlere bağlı olarak bilgilendirme yapılır. Çünkü bazı hastalarda çok ender görülmek üzere metal alerjisi bulunabilir, diyabet rahatsızlığı ve kalp hastalığı ya da solunum yolu hastalıkları bulunabilir. Bu hastalarda istenmeyen yan etkiler görülmesi olasılığı bulunur. Eğer, bakım ve temizlik işlemlerine uymazsanız ortaya çıkabilecek yan etkiler arasında ise çürük dişler ve dişetleri, dişlerin hasar görmesi, diş telinin ağız dokusuna zarar vermesi, diş köklerinin erimesi ve tedavinin beklenenden uzun sürmesi gibi sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH