Tel Tedavisinde Diş Eti Şişmesi

Dişlerimiz hayatımız boyunca aktif şekilde en çok kullandığımız organların başında yer alır. Çocukluğumuzda ilk çıkan dişlerimiz belirli bir yaşa geldikten sonra dökülür ve yerini kalıcı dişlerimize devreder. Kalıcı dişlerimiz ise isminden de anlaşılabileceği üzere hayatımızın geri kalanında ağzımızda yer alacak ve ihtiyaçlarımızda kullanacağımız dişlerdir.

Kalıcı dişlerin yerine yeni gelecek dişlerin olmayışı durumu bu dişlerin bakımının önemini de büyük oranda artırmaktadır. Bu sebep ile dişlerimizde en ufak bir rahatsızlık olduğunda dahi uzman hekimlere danışmalı ve bu hekimlerin tavsiyelerine uymalıyız.

Dişlerimizde tedavi gerektiren durumlardan bir tanesi de dişlerimizin düzgün bir şekilde çıkmayışıdır. Düzensiz çıkan dişler hem ağız yapımızın bozulmasına sebep olur hem de sağlıksız dişlerin büyümesine sebebiyet verecektir. Bu sebep ile diş teli tedavisi düzgün bir şekilde diş çıkarmayan bireyler için önerilir ve uygulanır. Kliniğimizdeki profesyonel hekimlerce de uygulanan bu tedavi kimi durumlarda birtakım yan etkileri beraberinde getirebilir. Özellikle hastaların gerekli ağız bakımını gerçekleştirmediği durumlarda Antalya tel tedavisinde diş eti şişmesi rahatsızlığı görülebilmektedir.

Tel Tedavisinde Diş Eti Şişmesi Rahatsızlığı İçin Yapılması Gerekenler

Tel tedavisinde diş eti şişmesi rahatsızlığı oldukça yaygın olarak görülebilecek rahatsızlıklar arasında yer almaktadır. Bu durumun başlıca sebebi ise şüphesiz bireylerin ortodonti tedavileri boyunca ağızlarına göstermeleri gereken özen ve temizliği göstermeyişleridir. Bu sebep ile sizin de tel tedavisi uygulanan süre içerisinde ağzınızda herhangi bir problem oluşmaması için düzenli bir şekilde diş ve ağız bakımı uygulamalarını gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Diş eti şişmesi rahatsızlığının görülmesi durumunda ise diş etlerinizin masaj şeklinde fırçalanması ve sürekli olarak ağız bakımınızın tam anlamı ile yapılması hastalığın biran önce iyileşmesini sağlayacak ve daha sağlıklı bir ağız yapısına yeniden kavuşabileceksiniz.

Tel Tedavisinde Diş Eti Şişmesi ile İlgili Sorularınızı Sorun

Uzman hekimlerimiz sizlere yalnızca kliniğimizde değil aynı zamanda internet sitemiz üzerinden de profesyonel hizmeti sunmayı hedeflemektedir. Siz de internet adresimizi ziyaret ederek tel tedavisinde diş eti şişmesi ile ilgili her türlü sorularınızı uzman hekimlerimize yöneltebilir ve ihtiyacınız olan doğru cevapları elde edebilirsiniz.

About the Author :

One Comment

  1. Rabia

    Merhaba dislerime tel takılalı bir hafta oldu gömülü kanin tedavisi için .. 2 gundür azı dişlerimin etleri braketlerimle birlesti ve çok ağrı yapıyor dısimin üzerine basamıyorum ilk 1 haftadaki ağrıdan farkli diş eti ağrısı me yapmam gerekiyor lütfen bilgilendirmisiniz yaş 25

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH