Tedavi Sonrası Ortodonti Ağız Bakım Ürünleri

Ortodonti, dişlerin yerleştiği kendi kavisleri üzerinde düzgün bir şekilde sıralanmaması ve dişlerin ilişkilerinin düzenli bir şekilde oluşmaması noktasında ağız içerisinde oluşan diş sorunlarını ifade eder. Ağız içerisinde çapraşık dişlerin bulunması, dişlerin eğri bir şekilde çıkmış olması ve ağız diş yapısının düzgün bir şekilde görülmemesi durumlarında ortodontik tedavi yöntemleri uygulayarak tekrar ağız diş yapısının düzelmesini sağlıyoruz. Uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilen ortodontik tedavi sonrasında hastalarımızın düzenli bir şekilde ortodonti ağız bakım ürünleri kullanması konusunda teşvik edilmesi gerekmektedir. Bu nedenle uzmanlarımız tarafından sürekli bir şekilde kullanılacak ve ağız diş yapısını koruyan ürünler önerilmekte ve bu ürünlerin takvimsel bir şekilde düzenli olarak kullanılması zorunlu hale getirmektedir.

Ortodonti Ağız Bakım Ürünleri Nelerdir Ve Nasıl Kullanılır?

Ortodontik tedavi gerçekleştirilirken genellikle dişlerin tekrar doğru yapıya kavuşabilmesi için diş teli tedavisi gibi farklı işlemler uygulanır. Bu işlemlerin uygulanması sonrasında Antalya ortodonti ağız bakım ürünleri kullanılarak, tedavinin daha etkin bir hale getirilmesi sağlanır. Bu ürünler arasında bir set şeklinde temin edebileceğiniz veya ayrı ayrı alabileceğiniz birçok farklı markada ürün tipi yer almaktadır. Örneğin, ürünlerin içerisinde yer alan ucu süngerli temizleme çubukları ile gıda alımı ve beslenme sonrasında dişlerin ve tel aralarının temizlenmesi gerekebilir. Antibakteriyel solüsyon kullanılması ile birlikte ağız içinde gargara yapılarak ağız içinde kalabilecek bakterilerin uzaklaştırılması gerekir. Hastaların ortodontik tedaviye uygun farklı diş fırçalarını düzenli olarak kullanması gerekir.

Ortodonti Ağız Bakım Ürünleri Nasıl Temin Edilebilir?

Merkezimizde uzmanlar tarafından gerçekleştirilen ortodontik tedavi yöntemleri sonrasında direkt olarak hekimlerimiz tarafından önerilmiş şekilde farklı ortodonti ağız bakım ürünleri tercih edilebilir veya bütçenize uygun bir şekilde farklı markalar tarafından üretilmiş ürünler satın alınabilir. Bu ürünler genellikle eczanelerde set halinde satılabilir veya süpermarketler ile sağlık ürünleri satışı gerçekleştiren kozmetik mağazalarında ayrı ayrı satın alınabilir. Özellikle diş fırçası, ağız temizleme seti ve diş solüsyonu gibi ürünlerin mutlak bir şekilde temin edilmesi ve hekimlerin belirttiği düzen içerisinde doğru bir şekilde kullanılması önemlidir. Hekimler tarafından önerilen lastikler, braketler ve destekleyici ürünler mutlaka takip edilmelidir.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH