Son Teknolojilerle İmplant Diş Ne Kadar Sürede Yapılır?

Son yıllarda diş kayıpları sonrasında mutlak bir şekilde çözüm oluşturulması amacıyla en fazla kullanılan yöntemlerden birisi implant diş uygulaması olmuştur. Merkezimiz bünyesinde hizmet veren diş hekimleri tarafından da birçok hastada yapılan diş incelemeleri sonrasında en uygun tedavinin implant diş tedavisi olduğu belirlenmiştir. Fakat birçok hastamız tarafından merak edilen bir soru olan implant diş ne kadar sürede yapılır sorusu; yaklaşık olarak 30 dakikaya yakın bir süre şeklinde cevaplandırılabilir. Bu kadar kısa bir sürede kalıcı bir çözüm oluşturan implant uygulaması çok özel ve rahatlık oluşturan dış uygulamalarından biri olarak kullanılmaktadır.

Hastanın Durumuna Göre İmplant Diş Ne Kadar Sürede Yapılır?

Merkezimize başvurarak diş hekimlerimizden muayene hizmeti alan hastalarımız, öncelikle ağızlarındaki diş kayıp sayısının belirlenmesinden sonra kaç adet implant tedavisine ihtiyaç duyduklarını öğrenmektedir. Bu noktadan sonra yapılacak implant sayısı belirlendiğinde implant diş ne kadar sürede yapılır sorusunun da cevabı verilebilmektedir. Çünkü her hasta için uygulanacak implant sayısı farklı olduğu için ve ayrıca hastanın çene kemiğinin yapısının da belirlenmesi gerektiği için doktorlarımız tarafından uygulanan tedavinin süresi değişiklik göstermektedir.

Toplam Olarak İmplant Diş Ne Kadar Sürede Yapılır?

Ağızda diş eksikliğinin giderilmesi için tercih edilen implant diş tedavisi, öncelikle hastaların ağız muayenesi ve çene muayenesinin yapılması ve daha sonrasında ise implant uygulama ihtimali bulunan bölgelerinin belirlenmesi ile başlamaktadır. Bir sonraki aşamada implant uygulaması için kemiklere vidalama yapılması ve protezlerin hazırlanması bulunmaktadır. Bu noktada implant diş ne kadar sürede yapılır sorusu için son aşamada implant vidalaması yapılıp kontrol edilmesiyle birlikte geçen süre hesaplanmalıdır. Bazı hastalarda sayı ve duruma göre kısa sürebilirken bazen daha uzun süre alabilmektedir.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH