Profesyonel Kliniklerde Kanal Tedavisinde Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Merkezimiz gibi profesyonel poliklinikler üzerinde hizmet verilirken, hastalar Antalya kanal tedavisinde kullanılan malzemeler nelerdir konusunda bilgi sahibi olmak istemektedir. Çünkü bu malzemelerin bazıları farklı hastalık durumlarında veya alerji durumlarında yan etki gösterebilir ve bazen daha dikkatli kullanılması gerekebilir. Hastalarımız bu konuda çok daha mantıklı bir yaklaşım sergiledikleri için merkezimiz bünyesinde hizmet verilirken, tüm bu noktalara özen gösterilmektedir. Profesyonel bir kanal tedavisinin gerçekleştirilmesi için öncelikle endodontik tedavinin uygulanması amacıyla iyi bir inceleme yapılması gerekir. Bu inceleme sonrasında ağrıların ve çürüklerin giderilmesi ile birlikte dişi koruyacak bir tedavi uygulanması için özel aletler ile temizlik yapılır. Sonrasında özel kimyasal medikamentler kullanılması ile diş kökünün içinde dezenfeksiyon oluşturulur. Son aşamada biyouyumlu materyallerin kullanması ile birlikte diş tekrar eski fonksiyonuna kavuşturulur.

Kanal Tedavisinde Kullanılan Malzemeler Nelerdir ve Güvenli Midir?

Merkezimizde hizmet alırken kanal tedavisinde kullanılan malzemeler nelerdir konusunda bilgi sahibi olduğunuz gibi bu malzemelerin ne kadar güvenli ve temiz olduğunu da rahatlıkla görebilirsiniz. İşlemin yapılmasında bahsedildiği şekilde kullanılan temizlik malzemeleri, özel cihazlar, medicamentler ve biyouyumlu meteryaller gibi her malzeme özel bir şekilde seçilmekte ve en yüksek kalite ile tercih edilmektedir. Çünkü bu noktada kullanılacak kanal tedavisi malzemeleri için örneğin dolgu malzemesi olarak kullanılan ürünlerde birçok farklı malzeme sunulmaktadır. Merkezimiz bu tedavi için kullanılacak malzemelerde her zaman en üst kalite olmasına yüksek dikkat göstermektedir.

Kanal Tedavisinde Kullanılan Malzemeler Nelerdir ve Nasıl Seçilmektedir?

Genel olarak kanal tedavisi uygulanırken kanal tedavisinde kullanılan malzemeler nelerdir konusunda belirli bir set halinde ihtiyaç duyulan malzemeler bulunmaktadır. Bu noktada dişin temizlenmesi ve gerekli kimyasallar ile çürüklerin yok edilmesi gibi işlemler için kullanılan malzemeler ve cihazlar standart olmakla birlikte son aşama önemlidir. Çünkü son aşamada dolgu malzemesi olarak kullanılacak malzemenin kalitesi ve seçimi hastalar için de özel bir durumdur. Bu malzeme ile yapılan işleme göre tedavi fiyatlarında da değişim görüldüğü için bazı noktalarda hastalarımızın tercihleri de önemli olmaktadır.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH