porselen diş nedir

Porselen Diş Nedir?

Antalya’nın en popüler diş tedavi merkezlerinden biri olan Sayın Ortodonti, diş sağlığınıza yönelik tedavileri ince işçilik ve dikkat isteyen estetik işlemlerle en iyi şekilde harmanlarken, size kaplama tedavisinde de en uygun seçenekleri sunmaktan mutluluk duymaktadır. Bu yazımızda size porselen diş nedir sorusu çerçevesinde incelenebilecek olan porselen diş kaplama uygulamaları hususunda kısa bilgiler aktarmaya çalışacağız.

Yaprak ve Metal Destekli Porselen Diş Nedir?

Dişlerimiz zamanla çürümeye yüz tuttuğunda bazen çekilmeleri gerekir. Bu durumda, eğer diş arkadaysa çiğneme zorluğu yaşayabilirsiniz ve diğer dişlerinize gereğinden fazla yüklenmek zorunda kalabilirsiniz. Bazen de dişlerimiz genetik olarak çarpık olabilir veya dişlerimizin arasında fazla boşluk olabilir. İşte buna benzer durumlarda doktorunuzun da size uygun olduğunu düşündüğü tedaviye göre dişlerinizdeki bu eksikliği giderecek porselen diş destekli uygulamalardan yararlanabilirsiniz. Peki, bu yaygın uygulamalardan biri olan yaprak kaplamalı porselen diş nedir? Yaprak porselen diş, adı üstünde oldukça ince olan bir kaplama türüdür. Genellikle ön dişlere uygulanır ve estetik görünümün ön planda olduğu durumlarda uygulanır. Metal destekli porselen diş ise, tersine arka dişlere uygulanır; çünkü dişlerimiz ışığı geçirdiğinden dişe destek görevi gören metal tel dişin arkasında kendini belli eder, bu da olumsuz bir görüntü ortaya çıkardığı için bu uygulamanın estetik bakımdan ön dişlere yapılması tercih edilmez.

Zirkonyum veya Full Kaplama Porselen Diş Nedir?

Peki, olası bir ön diş kaybında hem metal olmayıp hem de daha sağlam bir kaplama gerekirse o zaman ne olur? Bu sorunun yanıtı zirkonyum porselen diş nedir sorusunun yanıtıyla aynıdır. Çünkü zirkonyum hem sağlamlığı hem de ışık geçirgenliğiyle ağzınızda doğal dişten ayırt edilemeyecek özelliğiyle öne çıkmaktadır. Bunun dışında, ön diş bölgesine komple porselen uygulaması da yapılabilir. Tüm bu porselen diş uygulamaları, tecrübeli ve uzman ortodontist kadromuz tarafından merkezimizde sizlerin hizmetine sunulmaktadır.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH