Porselen Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Diş tedavilerinde en çok başvurulan çözüm yollarından birisi porselen diş kaplama uygulamalarıdır. Bu uygulamalarda amaç, kişinin çiğneme ve konuşma işlevini yerine getirmek için yüzü ile uyumlu, doğala en yakın renkte yapay dişler yapmak veya mevcut dişleri kaplamaktır. Peki, porselen diş kaplama nasıl yapılır?

Porselen Diş Kaplama Uygulaması

En sık başvurulan tedavi yöntemlerinden porselen diş kaplama nasıl yapılır? Porselen diş kaplama özellikle dişlerin ön yüzeylerinde oluşan renklenmelerin beyazlatma ile giderilemediği durumlarda tercih edilir ve dişin ön yüzeyine ince bir tabaka yerleştirilerek uygulanır. Ayrıca diş aralıklarının kapatılmasında, kırık dişlerin tedavisinde, aşınmış dişlerin tedavisinde tercih edilebilir. Uygulanacak hastanın 18 yaşını bitirmiş olması gerekir.

Porselen Diş Kaplama Bakımı

Porselen diş kaplamalar ortalama on yıllık bir ömre sahiptir. Bunu uzatmanın yolu, dişlerin düzenli biçimde bakım yapılmasıdır. Aksi halde ağız kokusu, diş eti rahatsızlığı, çürük, porselen kaplamanın üzerinde leke oluşumu gibi rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Porselen diş kaplama nasıl yapılır sorusunu araştıran hastaların, bakımının yapılası ve yapılmadığı takdirde oluşabilecekler rahatsızlıklara da dikkat etmeleri gerekir.

Yorum Bırak

fifteen − thirteen =