ortognatik cerrahiyi kim yapar

Ortognatik Cerrahiyi Kim Yapar?

Antalya genelinde ve Türkiye genelinden Antalya’ya gelerek merkezimizi ziyaret eden hastalarımız için genellikle iskelet anomali durumlarının bulunduğu ve büyüme-gelişim döneminde ortaya çıkan ağız, yüz ve diş yapısındaki bozuk durumların düzeltilmesi için ortognatik cerrahi yöntemleri uygulanmaktadır. Bu noktada ortognatik cerrahiyi kim yapar sorusu sorulduğunda, bu tedavi yöntemi için temel olarak öncelikle ortodontik tedavi sonrasında ise cerrahi yöntemlerinin uygulanması gerektiği için ortodontistler ve cerrahlar tarafından ortaklaşa bir çözüm oluşturulur. Bu tedavi yöntemi ile birlikte uygulama yapılması için hekimlerimiz hastaların yetişkin bir konuma gelmesini beklemektedir. Çünkü gelişim döneminde uygulanan tedaviler sonrasında ilerleyen dönemlerde tekrar istemeyen sonuçlar ortaya çıkarabilir.

Ortognatik Cerrahiyi Kim Yapar ve Nasıl Yapılır?

Ortognatik cerrahi yöntemlerinin uygulanabilmesi için öncelikle doktorlar tarafından cerrahi öncesindeki ortodontik tedavi yöntemleriyle ilk aşama oluşturulur. Ortodontik tedavi yöntemlerinde dişlerin hizalanması ve ideal bir konuma getirilmesi amaçlanır. Çok farklı uygulamalar ile birlikte ortognatik cerrahiyi kim yapar sorusu için ortodontik tedavi yöntemleri ile birlikte ilerleyen dönemde yapılacak uygulamaları ortaklaşa olarak hekimler gerçekleştirir cevabı verilebilir. Bu süreç içerisinde ikinci aşamada cerrahi ameliyatlar yer alır. Yine son aşamada cerrahi sonrasında uygulanması gereken ortodontik tedavi yöntemleri bulunur.

Ortognatik Cerrahiyi Kim Yapar ve Ameliyat Nasıl Yapılır?

Merkezimizde gerçekleştirilen ortognatik cerrahi ameliyatları, uzman hekimler tarafından gerçekleştirilirken bu ameliyatlarda dişlerin düzgün sıralanması ve çene kemiğinin ideal konumuna getirilmesi ana amaç olarak ele alınmaktadır. Bu nedenle ortognatik cerrahiyi kim yapar sorusu için ortodontik tedavi uzmanları ile birlikte cerrahi ameliyatlar gerçekleştirecek uzmanlarımız beraber çalışarak, hastalarda öncelikle genel anestezi uygulaması sağlanır ve daha sonra hasta ağrı ya da acı hissetmeden kademeli bir ameliyat sağlanır.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH