Ortognatik Cerrahi Tedavi Nedir?

Diş sağlığı insanların önem vererek koruması gereken bir durumdur. Diş sağlığının korunması sonucunda elde edilecek sağlıklı bir ağız kaliteli ve yüksek standartlara sahip bir hayat yaşamanın ilk adımlarından biridir. Fakat birçok insan her zaman diş sağlığına gereken önemi vermeyebilir. En basit önlemlerden biri olan diş fırçalamak ve diş ipi ile dişlerin ve diş etlerinin aralarının temizlenmesi aksatılabilir. Kısa süre içinde diş sorunları görülmese de uzun vadede düşünüldüğünde bu aksatmalar diş çürümelerinden diş kayıplarına kadar çeşitli sonuçlar doğurabilir. Ağız bakımı yalnızca dişler ile ilgili değildir. Çene yapısının korunması da ağız sağlığını etkiler. Çene yapılarında bozukluklar ve sorunlar olan kişiler için doktorların tavsiye ettiği tedavilerden biri Antalya ortognatik cerrahi tedavi yöntemidir.

Ortognatik Cerrahi Tedavi Nasıl Yapılır?

Diş hekimlerinin çalışma alanlarından biri çene hastalıklarıdır. Bunun için ortodonti alanında uzmanlaşmış diş hekimleri insanların alt ya da üst çenelerinde görülebilecek çeşitli yapısal sorunların tedavi edilerek hastanın eski sağlıklı durumuna kavuşmasını sağlarlar. Çene sorunlarında uygulanan çeşitli yöntemler vardır. Tel tedavileri tıpkı diş bozukluklarında olduğu gibi çene bozukluklarında da düşünülebilir. Ancak bazı vakalarda diş hekimleri operasyon uygulama ihtiyacı duyabilirler. Çene düzeltmelerinde uygulanan ameliyat tekniklerinden biri ortognatik cerrahi tedavi olmaktadır. Bu operasyonlarda diş hekimleri bir estetik plastik cerrahi ile birlikte ameliyatı sürdürür. Hastanın rahatsız olmaması için bu operasyonlarda genel anestezi uygulanmaktadır.

Ortognatik Cerrahi Tedavi Sonrası Süreç Nasıl İşler?

Diş hekimi muayeneden sonra yapılması gereken tedavi süreci ile ilgili hastaya bilgi verir. Kimi zaman ortodonti tel tedavilerinin desteklenmesi için ortognatik cerrahi tedavi çeşitleri de uygulanabilir. Ancak operasyon tedavinin ilk başlarında yapılmaz. İlk önce ortodonti tedavilerinin yanıt vermesi beklenir. Daha sonra gerekli durumlarda operasyon hazırlıklarına başlanır. Operasyon tamamlandıktan sonra çene tedavisi bir süre daha devam edebilir. Ortodonti ve plastik estetik cerrahi uzmanlarımızdan oluşan doktor kadromuz ile çene sorunlarınız için sağlık merkezimizde hizmetinizdeyiz. Deneyimli ameliyat ekibimiz ve teknolojik ameliyat ekipmanlarımız ile çene bozukluklarınızın düzeltilmesi ve eski görüntüsüne kavuşabilmesi için çalışıyoruz.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH