ortognatik cerrahi nedir

Ortognatik Cerrahi Nedir?

Diş ve ağız sağlığı konusunda cerrahi tedavilerin oluşturulması için birçok farklı uzmanlık alanı oluşmuştur. Bu uzmanlık alanlarından birisi de ortognatik cerrahi adı verilen yani hem ortodontik hem de cerrahi tedavileri birleştiren bir alandır. Bu alanda hizmet vermekte olan uzman hekimler, hastanın büyüme ve gelişiminin tamamen sona ermesini bekledikten sonra sonucu kalıcı bir şekilde tedavi yöntemleri uygulayabilmektedir. Bu kapsamda Antalya ortognatik cerrahi nedir sorusuna yönelik olarak; ortodontik tedavi yöntemlerinin uygulanması ve daha sonrasında cerrahi ile birlikte tam bir sonucun elde edilmesi için kullanılan uzmanlık alanıdır, cevabı verilebilir.

Ortognatik Cerrahi Nedir ve Hangi Yöntemler Uygulanır?

Ortodontik tedavilerin ve cerrahi tedavilerin birleştirilmesi sonucu ortaya çıkan uzmanlık alanında öncelikle dişlerin düzgün bir şekilde sıralanması ve daha sonrasında çene yapısının düzeltilmesi ile birlikte diş yapısının düzeltilmesi ve böylelikle de yüz yapısının düzeltilmesi hedeflenir. Hekimlerimiz ortognatik cerrahi nedir konusunda merak içerisinde olan hastalarımız için öncelikle ortodonti tedavisi uyguladıktan sonra cerrahi aşamalara geçer ve bu noktada çene ameliyatlarının yapılması ile birlikte yüz şeklinin doğru bir hale getirilmesi sağlanır. Hastalarımız, uygulanacak tüm tedaviler ve ameliyatlar konusunda geniş bir şekilde bilgi alabilmektedir.

Ortognatik Cerrahi Nedir ve Hangi Soruları Çözer?

Merkezimiz bünyesinde Antalya ilinde başvuru sağlayan tüm hastalarımız için uyguladığımız ortognatik cerrahi yöntemlerinde birçok hastalığın çözümünü oluşturabiliyoruz. Ana kapsamda ortognatik cerrahi nedir konusunda yüz, ağız ve diş bölgesinde bulunan iskelet ve ekleme dair ya da dişlere dahil bozuklukların düzeltilmesinde hedef alan ameliyatlar olarak açıklanabilecek bu cerrahi yöntem ile çene kayması, diş yanlış sıralanması ve yüz yapısındaki kaymalar çözülebilir. Tüm bu cerrahi işlemler, merkezimiz bünyesinde profesyonel ve tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirilmektedir.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH