Antalya çene tedavisi

Ortodontik Tedavide Süreç Nasıl İşliyor?

Antalya ortodonti kliniği olarak her yaştan hastamıza ağız ve çene yapısının gerektirmesi halinde ortodontik tedavi uygulaması yapmaktayız. Ancak bu tedavi yapılmadan önce hekimlerimiz tarafından hasta ile şikâyetleri üzerine detaylı bir görüşme yapılmakta ve tedavinin gerekleri hakkında hastalarımız bilgilendirilmektedir. Zira ortodontik tedavi süreci, hekimin gerçekleştirdiği uygulamaların yanında hastanın kişisel özeninin tedavi başarısını büyük ölçüde etkilediği bir süreçtir. Tedavi öncesinde hekimin bilgi almak istediği konularda hasta tarafından açık ve net bilgi verilmesi uygulamanın ne şekilde yapılacağını belirleme açısından önemlidir. Uygulama yapıldıktan sonra da hekimin önerisi doğrultusunda hareket edilmeli, uygulama 6araçlarına zarar verecek davranışlardan kaçınılmalıdır.

Ortodontik Tedavi Tek Tip Bir Uygulama mıdır?

Antalya ortodonti kliniği olarak verdiğimiz tüm ağız ve diş tedavilerinde olduğu gibi ortodontik tedavilerde de kişiye özgü yöntemler kullanılmaktadır. Her hastanın çene ve diş yapısı ile şikâyetleri aynı olmadığından tek tip bir tedavi yöntemi kullanılması uygulama başarısını olumsuz etkileyen bir durum olduğundan tercih edilmemektedir. Ortodonti tedavisine karar verilen hastanın rahatsız olduğu durum eksik dişinin bulunması ya da dişlerinin çapraşık olması olabilmektedir. Rahatsızlığın özeliğinin yanı sıra hastanın cinsiyet ve yaşı da kullanılacak araçlar ve yöntemlerin belirlenmesinde göz önünde bulundurulmaktadır. Hastanın otokontrolünün de önemli olduğu yöntem seçiminde sabit ya da hareketli apereyler kullanılmaktadır.

Ortodontik Tedavinin Maliyeti

Antalya ortodonti kliniği olarak vermiş olduğumuz tedavi hizmeti tek tip olmadığından tek bir fiyattan söz etmek de mümkün değildir. Tedaviye başlamadan önce hasta ve hekimin görüşmesi ve ağız ve dişlerin durumunun muayene ve çeşitli tetkiklerle tespit edilmesi sonucunda hangi yöntemin tercih edileceğine karar verilmekte ve kullanılacak ekipman ve araçlar ile maliyetler de buna bağlı olarak belirlenmektedir.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH