Ortodonti Uzmanları Tarafından Önerilen Tel Tedavisi Kaç Yıl Sürer?

Diş ve ağız bozukluklarını inceleyen bilim dalına ortodonti ismi verilmektedir. Günümüzde birçok diş kliniğinde ortodonti alanı bulunmakta ve ağız ya da çene yapısında bozukluk olan hastalar bu bölümde tedavi görerek yeniden sağlıklı ve düzgün bir ağız yapısına sahip olabilmektedir. Ortodonti tedavilerinin temelinde olan tel tedavisi ise günümüzde oldukça yaygın olarak başvurulan tedavi yöntemlerinin başında gelir. Tel tedavisi isminden de anlaşılabileceği üzere ağza bir tel takılması ve bu telin dişlerin yapısına uygun bir şekilde ortodonti uzmanı tarafından tasarlanması ile gerçekleşir. Hasta teli ağzında belirtilen süre boyunca tutmalı ve bu sayede Antalya tel tedavisi kaç yıl sürer süresini kısaltmaya yönelik hekime yardımcı olmalıdır.

Tel Tedavisi Kaç Yıl Sürer Konusunu Etkileyen Faktörler

Tel tedavisi günümüzde ağız ve çene yapısındaki bozuklukların, kapanma bozukluklarının çözümünde tercih edilen birincil yöntemdir. Günümüzde oldukça sık bir şekilde rastlanabilen bu tip rahatsızlıklar tel tedavisi sayesinde neredeyse tamamen çözülebilmektedir. Her hastalıkta olduğu gibi ortodonti hastalıklarında tel tedavisi kaç yıl sürer sorusunun cevabı hastaya bağlıdır. Hastanın gerek genetik yapısı gerek ise sunulan tedaviyi dikkatli bir şekilde takip etmesi tedavi sürecini doğrudan etkileyecek en önemli faktörler arasında gösterilebilir.

Tel tedavisinin süresinin uzaması ya da kısalmasındaki bir önemli etken ise hekimin uzmanlık noktasıdır. Hekimlerin sahip olduğu deneyim ve bilgi birikimi sayesinde tedavi daha kısa bir sürede tamamlanabilir. Bu sebep ile tedavinizi uzman hekimler tarafından almanız tavsiye edilir. Kliniğimizde çalışan uzman hekimlerimiz sahip oldukları deneyim sayesinde hastaların tel tedavisi ile geçen sürelerini minimum seviyeye indirebilmekte, hastalarının daha hızlı bir şekilde tedaviden çıkabilmelerine olanak sağlamaktadır.

Uzman Hekimlerimizce Sunulan Tel Tedavisi Kaç Yıl Sürer

Alanında tamamen uzman hekimlerimiz tarafından önerilen tel tedavisi kaç yıl sürer, zaman dilimini azaltabilmek için hastalarımızın hekimlerimizin tavsiyelerine harfiyen uymaları gerekmektedir. En ufak yapılacak aksaklıklar bile tedavinin uzamasına sebep olabilir. Bu sebep ile tedavinin bir ekip çalışması şeklinde yürütülmesi hasta açısından oldukça büyük bir öneme sahiptir.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH