Ortodonti Tel Tedavisinde Düzelme Ne Zaman Başlar?

Ortodonti diş hekimliğinin en fazla hastası bulunan alanlarından biridir. Ağızda yapı bozuklukları, diş ve çene anormallikleri durumlarında insanlar tedavi için ortodonti yöntemlerine başvururlar. Bu ortodonti yöntemlerinden biri olan tel tedavisi, ağız ve diş bozukluklarında en çok uygulanmakta olan yöntemlerden biridir. Bu tedavi çeşidinde teller ile braket adı verilen ve dişe uygun şekilde yerleştirilen tedavi malzemeleri kullanılır. Bu teller sayesinde dişlerin istenilen ve sağlıklı olan pozisyona gelmeleri sağlanır. Diş ile ilgili yapı bozuklukları için tel tedavisi yaptırmak isteyen hastaların en çok endişelendiği konulardan biri Antalya tel tedavisinde düzelme ne zaman başlar konusudur. Dişte görülen yapısal bozukluğun türüne, ciddiyetine ve hangi dişte olduğuna göre bu süre farklılık gösterir.

Tel Tedavisinde Düzelme Ne Zaman Başlar ve Süreç Nasıl İşler?

Ortodonti tedavileri sırasında tel ve braketlerin yanı sıra ihtiyaç duyulması durumlarında dental bantlar ya da lastiklerden de yararlanılır. Tel takılıp ortodonti tedavisi başladıktan sonra çoğu hasta tel tedavisinde düzelme ne zaman başlar diye doktorundan bilgi almak ister. Diş hekimleri dişlerdeki bozuklukların düzelmesi için tedavinin uygulanması gereken en uygun süreyi belirler. Bu süre tedavinin ve hastalığın ya da yapısal bozukluğun türüne göre değişir. Bununla birlikte hastanın tedavi sürecini iyi bir şekilde takip etmesi gerekir. Tedavi sürecinde kontrollerini aksatan ve zamanında yapmayan hastalar, tedavinin uzaması ya da ileri durumlarda önceki haline dönmesi gibi sorunlarla karşılaşabilirler.

Tel Tedavisinde Düzelme Ne Zaman Başlar ve Hastaların Sorumlulukları?

Dişlerine ortodonti tedavisi amacı ile tel takılmış hastaların, tel tedavisinde düzelme ne zaman başlar sorusu ile ilgili bilmeleri gereken bazı önemli sorumlulukları vardır. Tedavi sırasında tellerin ve braketlerin günlük temizliği ve bakımları hastaların sorumluluğundadır. Tedavi sürecinin uzamaması için bu konular hastaların en çok özen göstermeleri gereken konulardır. Diş ve çene yapısı ile ilgili sorunlarınız için ortodonti alanındaki uzman diş hekimlerimiz ile sizlere kaliteli bir tedavi sunuyoruz. Modern ekipmanlarımız ile birlikte sağlıklı bir diş yapısına kavuşmanız için çalışıyoruz.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH