Ortodonti Diş Tedavileri

Ağız ve diş sağlığı ile ilgili uygulamalar pek çok kişi tarafından ihmal edilen sağlık konuları arasında yer almaktadır. İnsanlar genel olarak diş ile ilgili olarak tedaviler ağır çekmeye başladıklarında başlatmaktalar. Bu sebeple de diş tedavileri kolay olmamaktadır. Ancak özellikle gelişen teknolojiler ile birlikte artık diş tedavilerinde daha kolay ve etkili sistemler kullanılabilmektedir. Antalya ortodonti uzmanı ile gerçekleştirilen bu tedaviler ile daha uzun süre sağlıklı dişler elde edilebilmektedir. Bunların sağlanması içinde genel diş bakımlarının yapılması ve günlük diş fırçalama ihmal edilmemelidir.

Ortodonti Kapsamı

Antalya ortodonti uzmanı bu alanda farklı tedavi seçenekleri uygulamaktadır. Öncelikle ortodonti denildiğinde akla gelen konular dişlerin çarpık çıkması, çene yapısı ile diş yapısının uyuşmaması ve dişlerin arasındaki boşluklardır. Yani dişlerin ve çene yapısının ortopedik anlamda sorunlu olması ifade edilmektedir. Yani ortodonti sadece dişler ile ilgili tedavileri uygulamamakta buna ek olarak ağız ve çene yapısı ile ilgili tedavilerle de ilgilenmektedir. Ağız ve çene yapısında oluşan sorunlar ve bu sorunlar sebebi ile karşılaşılan sorunların ortadan kaldırılması amacı ile farklı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Çene ile ilgili olan sorunlar için çenenin düzgün kapanmasını sağlamak amacı ile özel uygulamalar yapılmaktadır. Ortodonti tedavilerinin bu yönü ile estetik tedavi amacı da bulunmaktadır.

Ortodonti Uzmanı

Antalya ortodonti uzmanı, ağız ve diş sağlığı ile ilgili olarak tedavileri uygulamaktadır. Herkes tarafından bilinen diş tedavileri, kanal tedavisi, çürük tedavileri ve implant gibi tedavilere ek olarak diş yapılarının düzeltilmesi ile ilgili olarak tedaviler de uygulanmaktadır. Bu diş tedavilerinde yılların tecrübesi ile en hassas ve modern şekilde tedavi sistemleri ile uygulamalar yapılmaktadır. Diş sağlığı ile ilgili işlemleri ihmal etmeden tedavi süreçleri yürütülmelidir.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH