Ön Dişlerin Geride Olması Hastalığının Etkileri

Dişlerimiz birçok farklı sebepten ötürü birçok farklı hastalığa sahip olabilmektedir. Diş hastalıklarının ilk etapta yalnızca dişleri etkilediği düşünülse de aslında dişlerimizin baş ve omuz çevresinde ağrıların oluşumuna da oldukça büyük bir etkisi bulunmaktadır. Bu sebep ile diş rahatsızlıklarının tedavisi oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

İnsanlarda görülebilen en yaygın diş rahatsızlıklarından bir tanesi de ön dişlerin normal konumlarından daha geride çıkmasıdır. Birçok farklı sebepten ötürü ortaya çıkabilen bu rahatsızlık kesinlikle tedavi edilmesi gereken ve mümkün ise tedavinin çocuk yaşta başlaması gereken bir durumdur. Erken yaşta başlayan ön dişlerin geride olması tedavisi sayesinde dişleriniz daha güzel bir düzene sahip olabilir. Ayrıca erken yaşlarda dişlerin direkt olarak çıkış düzenine etki edilebilmesi durumu çıkmış dişlerin düzene sokulması durumundan daha kolaydır. Bu sebep ile tüm ortodonti tedavilerinin mümkün olan en erken yaşta başlaması tavsiye edilmektedir.

Ön Dişlerin Geride Olması Rahatsızlığı İçin Uygulanabilecek Tedaviler

Antalya çene cerrahisi ön dişlerin geride olması rahatsızlığının düzeltilebilmesi için uygulanan birçok tedavi dişçilik alanının gelişmesi ile birlikte ortaya çıkartılmıştır. En etkili tedavi ise sabit tel tedavisidir. Bu yöntemde ağız yapınızı saracak şekilde bir tel dişlerinize takılır. Bu tel ağzınızda sabit olarak bir süre boyunca durur. Muntazam bir yapıya sahip olan tel sayesinde dişleriniz yavaş yavaş olması gerektikleri düzene girer. Tedavinin başarılı bir şekilde sonuçlanması için zaman geçmesi gerekmektedir.

Dişlerin düzene girmesi için uygulanabilecek bir diğer tedavi de hareketli diye tabir edilen tellerdir. Bu teller sabit tellerin aksine çıkartılabilir ve yeniden takılabilir tellerdir. Özellikle çocukların tel tedavisine alışabilmesi için etkili bir yöntemdir.

Ön Dişlerin Geride Olması Rahatsızlığının Tedavisinin Avantajları

Ön dişlerin geride olması durumunun erken bir şekilde uzman hekimler tarafından tedavi edilmesi birçok avantajı da beraberinde getirir. Kliniğimizde bulunan uzman hekimler tarafından gerçekleştirilen profesyonel tedaviler sayesinde dişleriniz olması gereken düzenine girer. Bu sayede daha güzel bir gülüşe sahip olabilirsiniz. Ayrıca dişlerin birbirine baskı oluşturması sebebi ile oluşabilecek diş çürüklerinden de kurtulabilir ve daha sağlıklı bir ağız yapısına kavuşabilirsiniz.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH