Merkezimizde Uygulanan Ortodonti Aşamaları

Merkezimizde ortodontist ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilen incelemeler sonrasında hastalarımızın sağlıklı bir diş yapısına kavuşması için farklı Antalya ortodonti aşamaları uygulanmaktadır. Bu aşamalarda tedavi yöntemleri değişiklik göstermekle birlikte diş yapısının düzenli bir konuma ulaşması için hareketli apareyler kullanılması gibi bir yöntem yer alabilir. İstenilen zaman takılarak veya çıkarılarak kullanılabilen bu apareyler büyüme ve gelişmenin modifiye edildiği tedavilerde önemli bir etki oluşturmaktadır. Yine farklı bir tedavi yöntemi olarak sabit tedaviler arasında yer alan braketler ve diş telleri ile gerçekleştirilen tedavilerde uzun süreli bir sonuç elde edilmesi için dişlerin yapısını düzeltecek şekilde uygulama yapılmaktadır. Diş teli tedavisi kendi içerisinde birçok aşama barındırır ve uzun süreli bir yöntem ile kesin sonuç elde edilmesini sağlar.

Ortodonti Aşamaları Nasıl Şekillenmektedir?

Ortodontik tedavi yöntemlerinde ortodonti aşamaları konusunda nasıl bir plan izleneceği, ortodontist ekiplerimiz tarafından belirlenmektedir. Merkezimizde gerçekleştirilen tedavi işlemleri öncesinde hekimlerimiz tarafından detaylı bir şekilde yapılan incelemelerde sorunun nasıl giderileceği noktasında tüm aşamalar belirlenir ve tedavi yöntemlerine karar verilir. Uygulanacak tedavi yöntemleri kendi içerisinde bazı aşamalar içerebilir ve bu aşamaların hepsi uzman hekimlerimiz tarafından profesyonel şekilde gerçekleştirilir. Örneğin, çene kemiklerinde yer alan sıkıntılarda düzeltme işlemi sağlamak için üst çene genişletme, iskelet problemlerinin düzeltilmesi için anomali tedavileri, açış kapanış tedavisi, yüz asimetrisi tedavisi gibi birçok nokta uygulanabilir.

Ortodonti Aşamaları Nasıl Sonuçlanmaktadır?

Merkezimize başvuran her hastamız için hekimlerimiz öncelikle inceleme çalışması gerçekleştirir ve ilk muayene sağlanır. Daha sonrasında ortodonti aşamaları muayene sonucuna göre hazırlık etabı ile devam eder. Hazırlık çalışmasının sağlanması ile birlikte gereken tüm malzemeler hazırlanır ve teşhis gerçekleştirdikten sonra planlama aşamasında geçilir. Yapılan planlamaya göre hekimlerimiz tarafından aktif tedavi olarak bilinen ortodonti tedavi süreci başlatılır. Aktif tedavinin belirtilen süre ile tamamlanması sonrasında pasif tedavi olarak adlandırılan pekiştirme tedavisi ile son aşamaya geçilir ve hastalarda yer alan tüm sorunların giderilmesine kadar bu aşama sürdürülür. Son aşamada hastaların hekimlerinin önerdiği şekilde diş bakımlarına dikkat etmesi ve sürekli olarak diş kontrollerini sürdürmesi yer alır.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH