Merkezimizde Kullanılan Ortodonti Malzemeleri

Merkezimizde yer alan ortodonti bölümü sayesinde özellikle hastaların ortodontik tedavi gerçekleştirilmesi konusunda destek alabilmesi hedeflenmektedir. Hekimlerimiz tarafından diş yapısının tekrar düzenli bir şekilde kavuşturulması için uygulanan ortodontik tedavi yöntemleri arasında en çok tercih edilen yöntemlerden birisini diş teli tedavisi oluşturmaktadır. Bu tedavi gibi benzer bir şekilde hekimlerimiz hareketli apareyler ile tedavi gerçekleştirme, sabit tedaviler oluşturma, üst çene genişletme, aralıklı dişleri kapatma gibi birçok farklı işlem uygulamaktadır. Bunların hepsi için farklı konumlarda yer alan Antalya ortodonti malzemeleri kullanılarak işlemler tanımlanmakta ve dişler tekrar sağlıklı ve düzenli bir yapıya kavuşturulmaktadır. Bu sayede hastalarımızda beslenme, solunum ve iletişim sorunlarının giderilmesi amaçlanmaktadır.

Ortodonti Malzemeleri Nelerdir Nasıl Kullanılır?

Merkezimizde gerçekleştirilen ortodontik tedaviler sırasında hekimlerimiz tarafından kullanılan birçok ortodonti malzemeleri yer almaktadır. Öncelikle diş teli tedavisi uygulanması için ihtiyaç duyulan diş teli ürünleri için Zirkonyum teller gibi birçok farklı ürün bulunmaktadır. Yine diş teli tedavisinin sürdürülebilmesi için ihtiyaç duyulan braketler ve lastikler sürekli bir şekilde hastalara önerilmekte ve hekimlerimiz tarafından sunulmaktadır. Ayrıca bu tedavilerin sürdürülmesi için gereken bantlar, çene destekleri, cihazlar ve dişlerin onarılması için kullanılacak teller gibi birçok farklı malzeme bulunmaktadır. Bu malzemelerin her biri profesyonel olarak hekimler tarafından uygulanarak kullanıldığı gibi bazı zamanlarda hekimlerinin önerdiği şekilde hastalar tarafından düzenli şekilde kullanılmalı ve tedavi tamamlanana dek sürekli şekilde uygulanmalıdır.

Ortodonti Malzemeleri Nasıl Tercih Edilmelidir?

Merkezimizde gerçekleştirilen ortodonti tedavilerinde uygulanacak işlemlere bağlı olarak ortodonti malzemeleri genellikle hekimlerimizin profesyonelliklerini gösterdiği noktaya göre tercih edilebilir. Tedavi işlemleri aşamasında hastalarımızın sahip olduğu bütçeye uygun bir şekilde malzemelerde değişiklik sağlanabilir ve fiyat değişikliği gösteren malzemeler seçilebilir. Bazı noktalarda hekimler tarafından önerilen ve kullanılması sürekli hale getirilen malzemeler için piyasada yer alan birçok farklı marka tarafından üretilmiş bu malzemeleri fiyat uygunluğuna göre tercih edebilir ve satın alabilirsiniz. Ayrıca bu malzemeler konusunda merkezimizde kullanılacak olan tüm ürünler özenli bir şekilde en iyi markalardan seçilmekte ve gerçekten en iyi sonucu oluşturacak şekilde ürün tercihi yapılmaktadır.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH