Lazerle Kanal Tedavisi Nedir?

Gelişen teknoloji ile birlikte her alanda yeni yöntemler kullanılmaya başlamaktadır. Teknolojinin insan hayatını kolaylaştırması ve işlemlerin daha rahat yapılması şeklinde faydasını ağız ve diş sağlığı işlemlerinde de görmek mümkündür. Lazer yardımı ile yapılan diş ve kanal tedavisi bunlardan bir tanesidir. Lazerle kanal tedavisi nedir sorusu herkes tarafından merak edilmektedir. Lazer temel olarak elektromanyetik olarak yükseltilen ışığın belli bir alana yoğunlaştırılması şeklinde uygulanır. Tıp dünyasında ise uygulandığı alandaki hücrelerin içinde yer alan su molekülünü çıkartmaya ve hücreleri etkisiz hale getirmeye yarar. Bu özelliği ile kanal tedavisi için de kullanılmaktadır.

Lazerle Kanal Tedavisi Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Lazerle Antalya kanal tedavisi nedir denildiğinde dişin özünde yani pulpa kısmında yer alan kanalların lazer ile temizlenmesi akla gelmektedir. Dişin öz kısmında yer alan kanallar, çürük ve benzeri durumlar nedeni ile kullanılamaz hale gelebilir. Kanal tedavisi temel olarak bu pulpa kanallarının çürükten arındırılması, temizlenmesi, yeniden şekillendirilmesi ve tekrar doldurulup kapatılması şeklinde uygulanır. Bu işlemler içerisinde bulunan kanalın temizlenmesi ve çürüklerden arındırılması işlemi lazer yardımı ile gerçekleştirilmektedir. Lazerin hücreleri temizleyici özelliği sayesinde diğer yöntemlere göre daha etkili şekilde işlemler gerçekleştirilebilir.

Lazerle Kanal Tedavisi Nedir, Yararları Nelerdir?

Lazerle kanal tedavisi nedir sorusuna cevap vermekle birlikte sağladığı faydaları da anlatmak gerekir. Lazerle uygulana bu tedavide çürük daha etkili şekilde temizlenir ve tekrar çürük oluşumu engellenmiş olur. Kanal tedavisi yapılırken anestezi gerektirmez. Çünkü ağrısız ve kanamasız tedavi uygulanabilmektedir. Ağrı ve acı duymadan yapılan işlemler sayesinde rahat şekilde kanal tedavisi uygulanabilir. Özellikle diş aletlerinin sesinden ve acısından korkanlar için bu tedavi kolaylaştırıcı etki yapmaktadır. Bu avantajları sonrasında kanal tedavisinde iyileşme süreci oldukça kısa hale gelmektedir.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH