Kaplama Çeşidi Olan Zirkon Diş Nedir?

Antalya zirkon diş nedir? Diş sağlığı ve bakımı konusunda diş kaplamaları da ön plana çıkmaktadır. Hem sağlık açısından hem de dış görünüş açısından diş bakımına önem verilmektedir. Her geçen gün gelişen teknoloji ile birlikte diş kaplama yöntemleri ve çeşitleri değişkenlik göstermektedir. Bugüne kadar bilinen uygulamalar porselen kaplamalardır. Bunların destek türleri de farklılık gösterir. Ancak diş bakımı ve tedavisinde son yıllarda estetik kaygının ön plana çıktığı gözlenmiştir. Bu durum yeni arayış ve yöntemleri de beraberinden getirmiştir. Bunun sonucu olarak da zirkonyum diş uygulaması son yılların ön popüler uygulamalarından biri hâline gelmiştir. Sitemiz üzerinden yaptığımız uygulamalara ve hizmet standartlarımıza ulaşabilirsiniz.

Yeni Bir Uygulama Olan Zirkon Diş Nedir?

Zirkon diş nedir?” konusunda onun saf mineral hâliyle değil de zirkonyaya dönüşmüş şekliyle uygulanması sonucu ortaya çıkan diş uygulaması olduğunu söyleyebiliriz. Bu dişin uygulanabilmesi için önceden özel fırınlarda işlenmesi ve kullanıma hazır duruma getirilmesi gerekir. Bu diş uygulamasında metal desteksiz yöntem tercih edilir. bu yöntemin tercih edilmesinin nedeni ise doğallığın sağlanmasıdır. Metal destekli olanlara göre metal desteksiz dişler daha doğal bir görünüm vermektedir.

Zirkonyum dişler son derece parlaktır ve geçirgenlik özelliğine sahiptir. Diğer dişler gibi mat bir görünümde değildir. Bu özelliği zirkonyum dişlerin kişinin kendi dişleri gibi görünmesini sağlar.

Yeni Yöntemimiz Zirkon Diş Nedir?

Zirkonyum diş nedir?” konusunun diğer önemli maddesi ise bu dişlerin dayanıklılık özelliğidir. Soğuk ve sıcağa karşı dayanıklı bir madde olan zirkonyum sayesinde kişinin diş hassasiyeti ortadan kalkmaktadır. Ayrıca metale karşı alerjisi olanlar için bu metal desteksiz dişler son derece önemlidir. Eğer sizler de konu hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz hemen sitemiz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Uzman doktorlarımızdan randevu alarak ilk muayenenizi gerçekleştirebilirsiniz.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH