Kanal Tedavisi Zararlı Mı Ne Zaman Yaptırılmalı?

İşlevini yitirmiş ya da artık ölmüş olarak ifade edilebilecek olan dişlerin korunmasını sağlamak üzere yapılan işlemler kanal tedavisi olarak adlandırılmaktadır. Bu sebeple pek çok kişi hali hazırda iltihaplı olan dişlerin neden korunmaya devam edileceğini düşünmeye başlıyor. Her ne kadar doğrudan implant ve benzeri tedaviler yaparak bu dişin yerine yenisi koyulması gerekirken ağız içinde dişin bulunmasının konuşmaya, yemekleri çiğnemeye faydası olacağı düşünülerek kanal tedavisi zararlı mı sorusundan uzak bir şekilde bu tedavinin yaptırılması gerekiyor.

Kanal Tedavisi Zararlı Mı Ne Tür Dezavantajları Var?

Kanal tedavisi yaptırmak ağızdaki diş sayısını azaltmadan çözüm üretmeye olanak sağlasa da zaman zaman bazı olumsuzluklarıyla dikkat çekebiliyor. Bunlar arasında oluşan enfeksiyonun tekrar edebilme riski, dişin bilinen kompozit ya da amalgam dolgular yerine porselen dolgu veya kaplama ile restore edilmesi gibi gereklilikler geliyor. Bunlara ek olarak Antalya kanal tedavisi zararlı mı diye soranlar için de dezavantaj sayılabilecek durumlardan biri kanal tedavisinin yapılacağı süre boyunca ağzın açık halde bekletilmesi gerekliliği oluyor.

Kanal Tedavisi Zararlı Mı Yapılmasa Ne Olur?

Kanal tedavisinin gerekli olduğunun tespit edilmesinin ardından kanal tedavisi zararlı mı diye sormadan bir an önce tedaviye başlamak gerekir. Dişlerde şişme yaşanmaması, uyuşmaların ortaya çıkmaması için mutlaka bu tedaviye bir an önce adım atmak gerekiyor. Özellikle enfeksiyona dayalı bir problem olması sebebiyle enfeksiyonun başka alanlara da yayılma riskini barındırdığı için kanal tedavisinde mümkün olduğu kadar erken hareket etmek gerekiyor. Uzun yıllardan beri uzman hekimlerimizle faaliyet göstermekte olan kliniğimize gelerek bizlerden bu konuda detaylı bilgileri alabilirsiniz. Kanal tedavisi gerektiren dişlerinizle ilgili nasıl bir süreçle karşılaşacağınız konusunda sizlere bilgi veriyor ve dilediğiniz hizmeti en kaliteli şekilde almanızı sağlıyoruz.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH