Kanal Tedavisi Yapılan Diş Çürür Mü Çürümez Mi?

Doğal dişinizin yerini hiçbir protezin tutmayacağını bilirsiniz. O halde iltihaplanmış bir dişi çekip yerine köprü protezinin yahut implantın yapılmasındansa kanal tedavisiyle uygun bir şekilde restoresinin daha doğru olacağını da bilmeniz gerekir. Zira böylece maliyeti de aza indirgeyebileceksiniz. Tabi sadece mali açıdan uygunluğu ile dikkat çekmeyen bu tedavinin uygulandığı dişlerde uzun yıllarca kullanılabileceğinden de söz etmek gerekir. Ayrıca çiğneme fonksiyonundaki devamlılık ile estetiksel açıdan güzel görünümler elde edebilmek de yine bu tedaviyle mümkün olacaktır. Her ne kadar uygun tedavi yöntemlerinden biri olması ile dikkat çekse de kanal tedavisi yapılan diş çürür mü sorusu da akıllarda yerini almaktadır. Her diş gibi bakımı yapılmadığında kanal tedavisinden geçen diş için de çürümeden bahsedilebilir.

Kanal Tedavisi Yapılan Diş Çürür Mü? Bu Duruma Sebep Olan Etkenler Nelerdir?

Antalya kanal tedavisi yapılan diş çürür mü sorusuna karşılık çürüklerin tedaviyle bir ilgisi olmadığına özellikle değinmek gerekir. Zira söz konusu çürükler gerekli ağız bakımını yapmamanızdan ve eğri kök yahut sinüs boşluğu tarafına doğru uzanan kök şeklinde sıralanabilecek sorunlardan kaynaklanabilmektedir. Bu ve benzeri durumlarda ise doktorunuz uygun görürse tedavinin tekrarlanmasından kimi zamansa diş çekiminden söz edilebilir.

Kanal Tedavisi Yapılan Diş Çürür Mü, Çürümelere Karşı Önlem Alınabilir Mi?

Kanal tedavisi yaptırmayı düşünenlerin aklında tedavi öncesinden tedavi sonrasına dek birçok soru söz konusu olur. Bu sorulardan biri de ‘kanal tedavisi yapılan diş çürür mü, eğer çürürse ne şekilde önlem alınmalıdır’ şeklinde olacaktır. İşte bu ölçüde tedavi sonrası düzenli olarak ağız ile diş bakımınızı yaptığınızda ve tabi belli aralıklarla doktorunuza muayene olduğunuzda böyle bir sorunla karşılaşmayacağınızı söyleyebiliriz.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH