Kanal Tedavisi Nedir ve Kanal Tedavisi Ne İşe Yarar?

Dişler, yiyeceklerin vücuda alınmasında önemli bir rol oynamakla birlikte aynı zamanda inan yaşamını kolaylaştıran organların başında gelmektedir. Sindirim işleminin ağızda başladığı bilinmekte olup, sindirim işlemini gerçekleştirenler de dişlerdir. Bu sebeple hem yaşamsal aktivitelerin devamı hem de sağlıklı bir yaşam için diş sağlığına gereken önem verilmelidir. Diş hastalıkları farklı şekillerde ortaya çıkabilmektedir. Bu hastalıklar dişte yüksek şiddette ağrılara ve ilerleyen dönemde de diş iltihabına yol açabilmektedir. Kanal tedavisi bu diş hastalıklarının tedavisi için kullanılan bir yöntem olup, bir ya da birkaç seans sonunda bireyler normal yaşamlarına dönebilmektedir. Bu doğrultuda kanal tedavisi ne işe yarar denildiğinde diş köklerine yönelik bir tedavisi şekli olduğu söylenebilir.

Kanal Tedavisi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Olmaktadır?

Kanal tedavisi uzman diş hekimlerince uygulanan, bir veya birkaç seans aralığında olan ve diş köküne yönelik bir tedavi yöntemidir. Kanal tedavisinde, diş eti kökünde bulunan hastalıklı bakteriler ve ölü dokular diş kanalları yardımı ile temizlenerek, diş kökünden atılmaktadır. Öncelikle diş üzerinden bir kanal girişi açılarak bu kanal temizlenir ve bakterilerin ölmesi amacı ile özel ilaçlı pamuk bu bölgede bir süre bekletilir. Seansa göre bu işlem tekrarlanabilir ve son olarak diş dolgu ile kapatılır. Ayrıca kanal tedavisi ne işe yarar bakıldığında diş kökünün temizlenmesi işlemidir.

Kanal Tedavisi Ne İşe Yarar ve Faydaları

Kanal tedavisi, diş etinin enfeksiyon kapmasını önlemekte ve sancılı ağrıların bu bölge itibari ile hissedilmesinin önüne geçmektedir. Bunun yanı sıra Antalya kanal tedavisi ne işe yarar denildiğinde en önemli etkinin iltihaplanmayı önleyerek, çene kemiğinin zarar görmemesine neden olmaktadır. Fakat tedavi sonrası mutlaka kontrole gidilerek enfeksiyon oluşma ihtimali önlenmelidir.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH