Kanal Tedavisi Nedir Neden Yapılır?

Ağız ve diş sağlığı, yapılan araştırmalarda insanlar tarafından en çok ihmal edilen sağlık konularının arasında gösterilir. Ağız ve diş bakımının yapılmaması dişlerin çürümesi, kırılması ve dökülmesi gibi sorunlar yaşanmasına neden olabilmektedir. En sık karşılaşılan sorunlar arasında dişin çürümesi gelmektedir. Çürüklerin ilerleyen seviyelerinde dişin tamamen kaybedilmesi gibi durumlar ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi durumlarda uygulanan tedavilerden birisi olarak kanal tedavisi de gösterilmektedir. Antalya kanal tedavisi nedir neden yapılır denildiğinde, dişin özü olarak bilinen pulpa kısmının temizlenmesi ve çürüklerden arındırılması için kullanılmaktadır denilebilir. Özellikle derin çürüklerin temizlenmesi için kanal tedavisi mutlaka yapılmalıdır.

Kanal Tedavisi Nedir Neden Yapılır Nasıl Yapılır?

Kanal tedavisi nedir neden yapılır gibi sorular için öncelikle muayene işlemi yapılmalıdır. Muayenede çekilecek film ile çürüğün pulpa içerisine kadar ulaşıp ulaşmadığı tespit edilmelidir. Daha sonra dişin pulpa kısmında bulunan küçük kanalların temizlenmesi ve çürükten arındırılması işlemine geçilir. Bu işlem için özel olarak tasarlanmış malzemeler kullanılmaktadır. Kanalların temizlenmesi sonrasında gerekli olması durumunda tedavi için kanal şekillendirmesi de yapılır. Bu işlemden sonra diş kanallarının tekrar doldurulması işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem ile dişin içerisinde bulunan kanalların tekrar çürümeyecek şekilde kapatılması işlemi yapılır. Kapatma işleminin doğru şekilde yapıldığı kontrol edilerek kanal tedavisi sonlandırılır.

Profesyonel Kanal Tedavisi Nedir Neden Yapılır?

Kanal tedavisi nedir neden yapılır sorusu özellikle diş ağrısı çekenlerin en çok sorduğu sorudur. Bu ağrılardan kurtulmak için diş hekimine başvurarak profesyonel yardım almak en doğru seçenek olacaktır. Sayın Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak profesyonel ekip ile kanal tedavisi ve benzeri diş tedavi uygulamalarını yıllardır gerçekleştirmekteyiz. Dişlerinizde meydana gelen çürükler ve diğer sorunlar profesyonel şekilde ortadan kaldırılmaktadır.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH