Kanal Tedavisi Nedir Ne Kadar Sürer?

Dişlerde çürüklerin tedavisinin gerçekleştirilebilmesi için öncelikle merkezimiz bünyesinde hekimlerimiz tarafından muayene ve kontrollerin gerçekleştirilmesi gerekir. Bu muayeneler sonrasında hekimlerimiz diş üzerinde uygulanması gereken tedaviye karar verir. Bu tedavi yöntemleri arasında öncelikle dolgu tedavisi yer almaktadır. Bu noktada hastalarımızın merak ettiği soru, Antalya kanal tedavisi nedir ne kadar sürer olmaktadır. Kanal tedavisi hasarlı dişin kurtarılması amacıyla uygulanan en önemli ve hassas tedavi işlemlerinden biri olarak tercih edilmektedir. Hastaların diş çürüklerinin durumuna ve işlem şekline göre süresi değişebilir.

Kanal Tedavisi Nedir Ne Kadar Sürer Ve Hastaya Göre Değişir Mi?

Her hastada oluşan diş çürükleri değişik bir kademede ve türde bulunabilir. Çünkü bazı hastalarda diş çürükleri çok ilerlemiş ve çatlaklar çok genişlemiş olabilir veya daha önce merkezimiz dışında gerçekleştirilen tedavilerde dolgu tedavileri başarısız yapılmış olabilir. Hatta bazı hastalarda çürük diş etine kadar uzandığında mutlak olarak kanal tedavisi uygulanmalıdır. İşte bu durumdan dolayı kanal tedavisi nedir ne kadar sürer sorusunun cevabı, her hastanın durumuna ve iyileşme sürecinin sağlanmasına göre değişen bir konumda bulunmaktadır. Fakat genel olarak kanal tedavisi, diş çürüğü durumuna göre 1 seansta tamamlanabilmektedir.

Kanal Tedavisi Nedir Ne Kadar Sürer Ve Nasıl Uygulanır?

Öncelikle kanal tedavisi nedir ne kadar sürer konusu belirli nedenlere bağlı olduğundan dolayı nasıl uygulandığı da önemlidir. Kliniğimizde hekimlerimiz tarafından yapılan incelemeler sonrasında diş durumu belirlenir ve endodontist tarafından tedavi işlemlerine başlanır. Ağrı hissetmemeniz amacıyla tedavi yapılacak diş veya bulunduğu bölge uyuşturulur. Daha sonrasında çürükler temizlenir, sinirlerin bulunduğu bölgeye ulaşmak için kuron açılır. Röntgen çekildikten sonra pulpa dokusu temizlenir ve çevre dokularla uyumlu bir malzeme seçilerek kanal dolgu işlemi yapılır.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH