Kanal Tedavisi Nedir Nasıl Yapılır

Kanal Tedavisi Nedir Nasıl Yapılır?

Kanal tedavisi diş çürüklerinde dişin çekilmemesi, diş kaybının önlenmesi için diş içinde bulunan çürüklerin temizlenmesinin ardından dişte yer alan sinirlerin alınması ve ardından da bu boşluğa dolgu yapılması işlemidir. Uyuşturma yapıldığından dolayı hastalar herhangi bir acı ile karşılaşmaz, dişlerini kaybetmek yerine dişlerini geri kazanmaktadırlar. Sinirler alındığından dolayı diş ile beyin arasında her hangi bir iletişim kalmaz yani sinirlerini alınan dişinizin ağrıması mümkün değildir. Tabii ki bu noktada iyi bir tedavinin yapılmış olması da çok önemlidir. Ağız ve diş sağlığı polikliniğimizde kanal tedavisi nedir nasıl yapılır soruları ile karşılaşmakta olduğumuzdan dolayı kısa bir şekilde özetlemek istedik.

Kanal Tedavisi Nedir Nasıl Yapılır Neden Yapılır?

Pulpa dokusunun zedelenmesi ve burada zararlı mikroorganizmaların yerleşmesinden dolayı dişte çürüklerinde etkisi ile şiddetli ağrı görülebilir. Bu ağrı hiç beklenmedik bir anda insanın başına gelebildiğinden dolayı çok büyük bir ağrı şeklinde bir anda meydana gelebilir. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında derhal merkezime başvurmalı ve hemen diş hekimlerimize tedavi olmalısınız. Kanal tedavisi nedir nasıl yapılır ve neden yapılır? Kanal tedavisinde ilk aşama dişin uyuşturulmasıdır, bu şekilde hasta acı hissetmez. Ardından pulpaya ulaşılır ve temizlenir. Alınan köklerin bulunduğu kanalların mikroorganizmalara kapatılması için iyi bir şekilde dezenfektesi yapıldıktan sonra dolgu işlemi uygulanır. Uzman hekimlerimiz bu noktada en kısa sürede en başarılı tedaviyi sizlere sunarlar.

Kanal Tedavisi Nedir Nasıl Yapılır Sonrası

Kanal tedavisi nedir nasıl yapılır konusunda tedavi sonrası da önem taşır. Öncelikle şu bilinmelidir ki uzman diş hekimlerimizin yapmış olduğu tedavilerde tüm teknolojik aletler doğru bir şekilde kullanılarak, hekimlerimizin de tecrübesi ile birleştiğinden dolayı dişinizde sorun oluşması minimum düzeye indirilir. Tedavinin ardından bir süre dişe baskı uygulamamalı ve bundan sonra ağız ve diş sağlığına daha dikkat edilmelidir.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH