Kanal Tedavisi Ne Kadar Sürer

Kanal tedavisi diş yapısındaki çürüklerin fazlalaşması neticesinde dişin geri kalan kısmını kurtarmak için uygulanan tedavi yöntemidir.  Bu tedavi yönteminin uygulanışı diğer dolgu gibi yöntemlere nazaran daha zor olduğu için süresi de uzun olmaktadır. Bu sebep ile genelde kanal tedavisi yapılacak hastalar kanal tedavisi ne kadar sürer endişesine kapılmaktadırlar.

Uygulamalar Sonucunda Kanal Tedavisi Ne Kadar Sürer ? ;

Kanal tedavisi işlemi diş tedavilerinde uygulama alanı en kapsamlı olan tedavilerin başında gelmektedir. Uygulanma süresinin fazla oluşu sebebi ile kanal tedavisi ne kadar sürer sorusunun cevabı kimi zaman oldukça fazla olabilmektedir.

Diş Tipine Göre Kanal Tedavisi Ne Kadar Sürer

Kanal tedavisi ne kadar sürer konusunu etkileyen birincil faktör bu tedavi yönteminin ağızdaki hangi dişe uygulanacağıdır. Çürük olan dişin ağız içerisindeki konumuna göre kanal tedavisinin uygulanma süresi farklılık gösterebilmektedir. Buna rağmen genellikle kanal tedavisi için geçen ortalama bir zamandan bahsetmek söz konusudur. Kanal tedavisi süresince ilk önce dişteki çürük temizlenir ve daha sonrasında ise diş etindeki sinirler alınır. Böylelikle kanal tedavisi son bulur.

Yorum Bırak

4 × 2 =