Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır?

Dişlerde oluşan çürükler sonrasında dişin çekilmesi yerine kurtarılması için uygulanacak tedavilerden birisi kanal tedavisidir. Hastalarımız tarafından kanal tedavisi nasıl yapılır sorusu sorulduğunda öncelikle hastanın ağrı hissetmemesi için diş etinin uyuşturulması ardından dişteki çürüklerin temizlenmesi aşaması gelir. Bu aşamadan sonra dişteki pulpa dokusuna ulaşılır. Bu sayede pulpa dokusu tam bir şekilde temizlenir.

Kanal Tedavisinde İleriki Aşamalar

Birçok hastamız tarafından genel olarak çok zor bir tedavi olduğu düşünüldüğü için kanal tedavisi nasıl yapılır sorusu sorulmaktadır. Anlatılan şekilde pulpaya ulaşılarak temizlik yapıldıktan sonra kök kanalları yıkanır ve biouyumlu bir malzeme ile doldurulurlar. Bu işlemin gerçekleştirilmesinden sonra dişteki çürük dokunun tekrar oluşmaması için doğru bir dolgu işlemi uygulanır.

Kanal Tedavisi Ve Başarı Oranı

Belirli bir işlem sıralamasına bağlı olarak kanal tedavisi nasıl yapılır sorusu cevaplandıktan sonra önemli konulardan birisi de ne kadar sürede gerçekleşeceğedir. Hastalarımızın diş çürük durumlarına göre 2 veya 3 seans sürebilen kanal tedavileri kök diplerinde iltihaplanmadan dolayı daha uzun sürede alabilir.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH