Kanal Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanır

Dişler insan vücudunun en narin ve bakıma muhtaç olan yapılarından biridir. Pek çok farklı bölümlere ayrılan diş sorunlarında pulpa dokusunda gelişen bazı sıkıntılar kanal tedavisine neden olabilir. Kanal tedavisi uygulaması yaptırması gereken kişiler bu durumu araştırmak ve dişlerinin durumunu öğrenmek isterler. Bu nedenle Antalya kanal tedavisi hangi durumlarda uygulanır başlıklı yazımızı hazırlamış bulunuyoruz. Pulpa dokusunda enfeksiyon veya kalıcı bir hasar söz konusu ise kanal tedavisi uygulamak gerekmektedir.  Bu uygulama ağız ve diş sağlığı merkezimizde en kaliteli ve en titiz şekilde yerine getirilir.

Kanal Tedavisi Hangi Durumlarda Nasıl Uygulanır?

Canlı olan dişe uygulama yapılan kanal tedavisini başarı oranı merkezimizde %90’dır. Bu nedenle başarılı olan bu tedavinin zamanında uygulanması çok önemlidir. Kanal tedavisi hangi durumlarda uygulanır merak edenler için tedavi edilmemiş pulpaların enfeksiyona neden olacağı söylenebilir. Bu nedenle diş hekimine zamanında görülmesi gerekir. Çürük buradaki bazı zararlı bakterilerin de etkisiyle enfeksiyona neden olabilmektedir. Antibiyotik vb. ilaçları almanın burada meydana gelen enfeksiyonu direkt olarak her zaman önlediği söylenemez. Bu nedenle iş hekimlerimizin öncelikli muayenesi şarttır.

Kanal Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Kanal tedavisi hangi durumlarda uygulanır başlığının bir diğer konusu da çatlama, kırılma, travma gibi sorunların pulpaya zarar vermesidir. Ayrıca dişte yapılan herhangi bir işlemin de pulpa dokusuna zarar verme durumu meydana gelebilir. Pek çok nedenden ötürü zarar görebilen diş zaman içerisinde çürümeye ve işlevini yerine getirmemeye başlar. Bunun en büyük belirtisi de kişide uyandırmış olduğu ağrılı durumdur. Diş ağrısını yoğun bir şekilde olduğu göz önünde bulundurulduğunda kanal tedavisi kurtarıcı bir yöntem olmaktadır. En büyük artısı da diş çekilmesine gerek duyulmadan yapılan bir operasyon olmasıdır.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH