Kanal Tedavisi Fiyatları

Diş tedavilerinde öncelikli olarak doğal dişin mümkün olduğunca uzun süre korunması ve kullanılması amaçlanır. Çünkü günümüzde tedavi imkânları ne kadar gelişmiş olursa olsun doğal dişin yerini hiçbir yapı tutmaz. Bu yüzden diş çürüklerinde, iltihaplanmalarda vb. rahatsızlıkların tedavisinde, kanal tedavisi gibi yöntemler kullanılarak doğal dişlerin son ana kadar korunması hedeflenir. Kanal tedavisi dişin iç kısmındaki, sinirler, kan ve lenf damarlarının bulunduğu yer olan pulpanın, çürük veya travma gibi hastalıklarla düzeltilemeyecek kadar zarar gördüğü durumlarda uygulanır. Pulpa, eğer tedavi edilmezse,

  • Diş canlılığını kaybeder ve dişin etrafını enfeksiyon sarar,
  • Enfeksiyonlar diş köküne kadar ulaşır,
  • Dişi çevreleyen çene kemiğinde aşınma meydana gelir ve apse oluşur,
  • Apse nedeniyle diş kısa sürede şişer, ağrı başlar ve diş kaybına neden olur.

Kanal tedavisinin aşamaları ve Antalya kanal tedavisi fiyatları hakkında merak ettikleriniz için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Kanal Tedavisi Fiyatları ve Uygulama Aşamaları

Kanal tedavisinin uygulanma şekli, tedavi süreci ve kanal tedavisi fiyatları, hasta muayene edildikten sonra tam olarak belirlenir. Kanal tedavisinde,

  • İlk aşamada kanal yapılacak olan dişe anestezi uygulanır.
  • Dişteki çürükler ve iltihaplı bölge, kök kanalındaki tüm sinir ve doku artıklarından arındırılır.
  • Kanallar genişletilir, uygun solüsyonlarla kök ucuna kadar genişletilmiş olan bu kanallar yıkanır.
  • Tedavinin süresi dişin durumuna göre değişiklik gösterebilir. Birden fazla seans uygulaması gerektiren durumlarda uygun ilaçlarla süreç hızlandırılır ve seanslar arasında geçici dolgular kullanılır. Diğer durumlarda ve tedavi sonunda kanallar özel bir dolgu maddesi ile doldurulur.

Kanal Tedavisi Fiyatları Nelerdir?

Diş ve diş hastalıklarının muayenesi, tanısı ve tedavisinde uygulanan ücretler, Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenir ve bu ücretlerin üzerindeki fiyatlandırmalar, diş kliniklerinin kendi bünyelerinde değişiklik gösterir. Asgari düzeyde belirlenen kanal tedavisi fiyatları, bölge farkları, uygulanacak muayene, teşhis ve tedavinin tüm alanları göz önünde bulundurularak düzenlenir.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH