Kanal Tedavisi Fiyatı 2019

Diş hastalıklarından biri olan ve diş sinirlerinin iltihabı olarak bilinen rahatsızlığın uygun tedavi şekli kanal tedavisidir. Dişçi fobisi olan kişiler için çok zor olan bu işlem, kaliteli bir diş doktoru tarafından uygulandığında çok da zor 13değildir. Bir diş için tedavi yöntemi olarak antalya kanal tedavisi uygulanması durumu, dişte oluşan çürüğün diş sinirlerine kadar ulaştığının bir göstergesidir. Bu dişi kurtarmak için diş sinirlerine tedavi uygulanması dişi kurtarmak için tek seçenektir. Kanal tedavisi gerektiren bu rahatsızlık giderilmediğinde, hamileliğe kadar vücuttaki tüm doku ve organlara zarar verici olan bir rahatsızlıktır.

Bu rahatsızlığa önlem almamak kansere dahi yol açmaktadır. Vücudun en çok doku oluşturmasına engel olan bu rahatsızlıkta doku ve hücreler çok hızlı bir şekilde zarar görmekte en fazla bir ay içinde kan değerleri içinde bulunan wbc (beyaz küre) değerinin düşmesine sebep olmaktadır. Hastaların bir kısmı diş sinirlerinin deformasyonu durumunda kanal tedavisi yaptırmak yerine, dişi çektirmek isteseler de hiçbir diş doktoru, kanal tedavisi ile kurtulma ümidi olan dişi çekmek istemeyecektir. Kanal tedavisi, nitelikli ve hijyenik bir merkezde uzman bir diş hekimi tarafından yapıldığında sorunsuz bir diş kurtarma tedavisidir.

Kanal Tedavisi Nerelerde Yaptırılır?

Kanal tedavisi yapılan alanın hijyen koşullarına uygun bir sağlık merkezi olması şarttır. Kanal tedavisi herhangi bir reaksiyona sebep olmayacak olan tedavi şekillerinden biridir. Ancak kalp, tansiyon, şeker ve kan hastalığı olan hastaların kanal tedavisi yaptırmadan önce hastalık branşlarına uygun olan kliniklerden diş tedavilerine dair onay almaları ve bu tedavilerinde kullandıkları ilaçlar hakkında bilgi almaları şarttır. Kronik hastalıkları diş tedavisine uygun olmayan hastalar için farklı tedavi metotları belirlenmiştir.

Diş tedavileri, diş hastanelerinde, diş tedavi merkezlerinde ve özel muayenehanelerde yapılmaktadır. Bu ortamların tamamı diş alanında tam teşekküllü hizmet veren merkezlerdir. Diş hekimlerinin muayenehanelerinde de yapılan diş tedavilerinde dental ve radyolojik kontrollerden sonra dişe uygun olan tedavi şekli belirlenir. Tedavinin şekillerine göre hastaya randevu takvimi verilir ve hastadan bu takvime uyması, bu tarihlerde tedavi için gelmeleri istenir.

Diş Doktoru Muayenehanelerinde Kanal Tedavisi Ücreti

Kanal tedavisi veya gömülü, kırık, kistli diş tedavileri için en doğru tedavi yöntemi kaliteli bir diş doktorunun muayenehanesinde yapılan işlemdir. Muayenehanelerde yapılan kanal tedavisinin her seansında aynı doktor bakacağından hangi işlemi uyguladığı bakımından sorun yaşanmayacaktır. Ayrıca diş doktorlarının kendi adlarına açmış oldukları muayenehaneler steril ve hijyen bakımından nitelikli yerlerdir. 2019 yılı için diş doktorlarının özel muayenelerinde ücret 450 lira ile 650 lira arasındadır. Bu ücret doktorun insiyatifine göre değişim göstermesine rağmen, yapılacak müdahaleye göre de farklılık göstermektedir. Her ilde, kendi namlarına çalışan diş hekimleri bulunmakta hatta kanal tedavisi gibi işlemlerde ücreti taksitle alan doktorlar da bulunmaktadır.

Diş Merkez Ve Diş Hastanelerinin Kanal Tedavisi Ücreti

Diş hastaneleri ve diş merkezlerinde kanal tedavisi ücretleri farklılık göstermektedir. Hastaneler devlete bağlı kurumlardır ve hastanelerde yapılan kanal tedavisi kişilerin sağlık güvence kapsamına göre farklılık gösterir. Hastanelerde kanal tedavisi yaptıran hastalar, emekli, memur, işçi ve özel sektör güvencelerine göre farklı ücretler ödemektedirler. Bu ücret sağlık güvencesi aldıkları kuruma göre %10 veya %20 oranında maaşlarından kesinti yapılarak ödenmektedir.

Diş Sağlık Merkezlerinin bir kısmı yarı devlet yarı özel kurumlardır. Bu merkezlerde tam teşekküllü bir diş hastanesinde dişe dair hangi hizmetler bulunuyorsa, bu merkezde de o hizmetler yer alır. Ancak bu merkezlerde hizmetler ücrete tabidir. Ancak ücretler bir özel hastanenin yarı yarıya fiyatlarının hesaplanmasıyla belirlenmiştir. Birde tam olarak özel bir kişi veya şirkete bağlı olan diş hastaneleri vardır.

Bu merkezlerde implant, estetik diş tedavisi gibi lüks hizmetlere yer verildiği gibi, kanal tedavisi gibi mecburi tedavi şekillerine de yer verilmektedir. Bu merkezlerde hastanın tüm hizmetler ayağına gelmekte, daha gelişmiş cihazlarla ve daha hijyenik ortamda tedavi uygulaması yapılmaktadır. Bu merkezlerin bir kısmında hastayı evinden alıp evine bırakma gibi özel seçeneklere de yer verilmektedir. Çok lüks olan bu hizmetlerin fiyatları da ona göre belirlenmiştir. Bu merkezler Avrupai standartlara sahip olan ve sorunsuz tedaviler sunan merkezlerdir.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH