implant fiyatları 2019 ücretleri

İmplant Fiyatları 2019

Yönetmelik gereği TDB fiyatları dışında implant fiyatları vermek yasaktır. Detaylı fiyat bilgisi için kliniğimize ulaşmanız gereklidir.

Türk Diş Hekimleri Birliği 2019 İmplant Fiyatları KDV Dahil %8
Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç)  1380 TL
Sert doku greftleme ( kemik tozu ücreti hariç )  620 TL
Overdenture İmplant Ücreti Hariç (Tek Çene)  2530 TL
İmplant Çıkartılması  540 TL
Veneer Kron ( Zirkonyum) ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç ) 525 TL
Veneer Kron ( Porselen ) ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç ) 525 TL
Tam Seramik Kron ( Metal Desteksiz Porselen )  1105 TL
Diş Çekimi  145 TL
Gömülü Diş Çekimi  475 TL

Yukarıda listede Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından her yıl belirlenen asgari tutarlar yer almaktadır. İmplant bir veya birden fazla diş kaybı yaşayan hastalara uygulanan protez diş uygulamalarına denilir. İmplant fiyatları 2019 diğer tedavilere göre yüksek ücretli olsa da doğal dişe en yakın sonuçları sunar. Çene kemiğinden güç alan implant uygulaması, çene kemiğinin güçsüz olması durumunda çene kemiğinin güçlendirilmesi gereklidir.

İmplant uygulaması konusu teknik detayı bakımından implant seçimi, hastanın implantı engelleyecek hastalığının olup olmadığı, implant türü, boyutu gibi birçok detayı içerir. Antalya implant fiyatları 2019 detayları için mutlaka bizlerle iletişime geçmelisiniz.

İmplant Fiyatlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

2019 implant ücretleri

İmplant tedavisi pahalı bir tedavi olduğundan dolayı bir çok hasta tarafından bu uygulama çok fazla soru işaretine sebebiyet vermektedir. Diğer tedavilere göre yüksek fiyatlarda olması ileri yıllarda sağlayacağı konfor düşünüldüğünde ödenen ücret cüzzi bir bedel haline gelecektir. İmplant uygulamasından sonra güzel bakılırsa alt yapısı olan titanyum sabit kalacak uzun zaman sonra sadece üstündeki porselen değiştirilecektir. Buda maliyet bakımından oldukça ekonomik olacaktır. İmplant fiyatları 2019 yılı için pahalı bir tedavi olarak görülse de detayları düşünüldüğünde ekonomik sonuçlar sağlar.

İmplant Kalitesi ve Fiyatlara Etkisi

İmplant kalitesi bakımından Türk, Alman, Amerikan ve İsviçreli en kaliteli implantlar olarak belirlenmiştir. Bu menşeli implantların fiyatları biraz daha fazladır. İyi kalite implantta en önemli etken, kemiğe daha kısa sürede kaynaması, implantı üreten firmanın devamlılığı, implant parçasının tedariki konusunda sıkıntı yaşanmaması implantın kalitesini belirleyen unsurlardan biridir.

Ayrıca implant fiyatları 2019 yılında uygulamayı yapacak hekimin uzmanlığı da etkilemektedir. Daha öncesinde başarılı işlemleri bu alanda yetkin hekimler arasına girmesini sağlayacağından implant fiyatlarını da etkilemektedir. İmplant uygulanacak dişin kemik yapısı ve implant uygulanacak dişin sayısı da fiyatları etkileyen önemli hususlardan biridir. İmplant diş fiyatları 2019 detayları için hemen randevu alın ve fiyat detaylarına ulaşın.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH