İmplant Fiyatları 2019

İnsanların yetersiz ve dengesiz beslenmesi, düzensiz ve yetersiz yapılan ağız ve diş bakımları nedeniyle zaman içinde dişler de çürümeler ya da farklı şekillerde diş kayıpları oluşur. Sindirimin başlangıcı olan dişlerin eksik olması sonucu yetersiz çiğneme yapılır ve çeşitli sindirim problemlerine sebep olur. Bunun yanında konuşmada seslerin doğru çıkması içinde dişler son derece önemlidir.

Tüm bunlara ek olarak yetersiz diş görsel olarak da sorunlara sebep olacağı için kişinin sosyal imajı da zedelenebilir Bu nedenle eksik olan dişlerin mutlaka tamamlanması gerekir. Eksik dişlerin tedavisinde en çok kullanılan ve çene dokusu ile en iyi uyumu sağlayan implant dişler titanyum metalinden üretilir. Ancak titanyumda dereceler mevcut olup birinci kalite titanyum implantlar tercih edilmelidir.

Çünkü kaliteli titanyum implant kullanılmazsa çenedeki doğal organizma olmadığı için dışarıdan ve sonradan bir ekleme olduğu için sık enfeksiyonlar geçirilebilir. İmplant diş tedavilerini diş hekimleri yapar. Kullanılan implantın kalitesi ve sınıfına göre implant fiyatları değişir. İmplant tedavileri ve implant fiyatları 2019 yılında ne kadara mal oluyor merak ediyorsanız iletişim sayfamız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanır?10

İmplant tedavisi ağız içinde eksik olan dişlerin yerine uygulanan bir işlem olup aynı anda bir ya da daha fazla dişe implant uygulanabilir. İmplant tedavisine başlamadan önce hastaların mutlaka diş enfeksiyonu ve çene kemiği rahatsızlıkları giderilmelidir. Aksi halde daha büyük ve sistemik rahatsızlıklar meydana gelir. Bu nedenle hastada tedaviye başlamadan önce tüm tahlil ve tetkikler yapılır. Çene röntgeni çekilerek detaylı inceleme yapılır. Çene röntgeni tedavinin başlamasına karar verilmesi için önemlidir. Çene röntgeninde enfeksiyon görülen hastalara ve çene dokusu yetersiz olan hastalara implant uygulanmaz.

Çene dokusu yetersiz olan hastalara implantlar doku iyileştiricilerle birlikte uygulanır. İmplant tedavisi sırasında kesinlikle diğer dişler zarar görmez ve sadece eksik dişlerin yerine uygulanır. İmplant dişler diş çekiminden hemen sonra yapılmaz. Ancak her hastaya implant tedavisi uygulanmaz. Özellikle kan hastalığı olanlara, karaciğer ve böbrek yetmezliği olanlara, ileri derecede kalp damar hastalığı olanlara, kemoterapi ve radyoterapi alan hastalara, diyabet gibi doku iyileşmesi zor olan hastalara, alkol bağımlılarına, bebek ve çocuklara kesinlikle implant diş uygulaması yapılmaz.

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

Diş hekimleri tarafından eksik dişlerin tedavisinde en uygun tedavi yöntemi olarak belirtilen implant tedavisi cerrahi bir işlem olup lokal anestezi altında yapılır. Tedavi steril ameliyathane şartlarında gerçekleştirilir. Bununla birlikte operasyonun ne kadar süreceği aynı anda kaç dişe müdahale edileceğine bağlı olarak değişir. İmplant uygulaması öncesi tedavi edilmesi gereken enfeksiyon durumları giderilir. Akabinde ameliyathanede hastanın çene kemiğinde implant kökünü yerleştirecek kadar oyuklar açılır. İmplantlar için açılan yuvalara implant kökleri yerleştirilerek vidaları takılır ve doku iyileşmeye bırakılır. Alt çene için ortalama 3 ay olan doku iyileşmesi üst çenede yaklaşık 4 aya kadar sürer. Doku iyileşmesi tamamlanan hastalara çene ölçüleri alınarak hazırlanan protez dişer takılır ve işlem tamamlanır. İmplant tedavileri için güvenilir diş hekimleri tercih edilmelidir. Ticari kaygı gütmeyen kliniklerde implant uygulaması yaptırılmalıdır. Diş gıcırdatma problemi olan hastalara implant uygulaması yapılmadan önce mutlaka dişlerin baskılara karşı kırılma tehlikesi olduğu hakkında bilgi verilmelidir.

İmplant Tedavisi Sonrasında Ağız Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

İmplant tedavisinden sonraki ilk 48 saat çok önemlidir. Tedaviden sonraki ilk iki saat hasta bir şey yiyip içmemelidir. Operasyonun yapıldığı gün diş fırçalama ve diş ipi kullanılması, sigara içmek kesinlikle yasaktır. Bu süre içerisinde hastanın dişleri baskı ve basınçtan koruması gerekir. Bu nedenle ağız içi çalkalanmamalı ve gargara yapılmamalıdır. Bunun yanında implant diş tedavileri sonrasında hasta bir kaç ay beslenmesine dikkat etmelidir. Bu zaman zarfında hastanın daha sert, fazla sıcak ve soğuk yiyeceklerden uzak durması gerekir. Ayrıca ameliyat sonrası ilk bir hafta içinde hastanın yanaklarında göz çevresinde ve gözaltlarında hematomlar ve morluklar oluşabilir

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH