İmplant Diş Sağlıklı Mıdır Neden Yapılır?

Dişler insan vücudunun önemli parçalarından biridir. Sürekli bakım gerektiren dişler gerek bu bakımların aksatılması gerekse çeşitli hastalıkların vuku bulması sebebiyle görevlerini yapamaz hale gelirler. İleri derece problemli olan dişler çekilmek durumunda kalabilir. Bunun dışında dışarıdan gelen fiziksel kuvvetler nedeniyle de diş kayıpları yaşanabilir. Bu gibi durumlarda başvurulan tedavi yöntemlerinden biri implant diştir. İnsanların kafasında hala implant diş sağlıklı mıdır sorusu olsa da implant dişler diş kaybı olan hastalarda başvurulan tedavi yöntemlerinin başında gelir.

İmplant Diş Sağlıklı Mıdır Sorusuna Uzman Görüşü

Aslında çenede eksik olan dişin yerine konulan yapma bir diş olan implant dişler, hastaların yaptırmadan önce üzerine düşündükleri tedavi yöntemlerinden biridir. Hastalar genellikle dişlerin eksikliğini estetik açıdan düşünse de ileride bu diş kayıpları başka sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Bu nedenle Antalya implant diş sağlıklı mıdır diye merak eden hastaların düşünmeleri gereken bir nokta da bu diş kaybından dolayı ileride doğabilecek sağlık sorunlarıdır. Günümüzde gelişen teknoloji ile neredeyse gerçek dişin yerine geçebilecek kalitedeki bu implantlar sayesinde bu sağlık sorunlarının önüne geçilebilecektir.

İmplant Diş Sağlıklı Mıdır Ve Nasıl Yapılır?

Kurumumuza başvuran hastalarımızın aklına takılan sorulardan biri implant diş sağlıklı mıdır sorusu oluyor. Hastalarımızı rahatlatmak için diş implantlarının hangi durumda ve nasıl yapıldığını ayrıntılarıyla anlatıyoruz. İmplant diş takılırken takılacak yer lokal olacak şekilde uyuşturulur ve on dakika gibi kısa bir sürede takılma işlemi gerçekleştirilir. Takıldıktan sonra yaklaşık iki ay implantın yerine oturması için beklenilir. Kurumumuzda alanında uzman diş hekimleri ve implant uzmanları ile hastalarımıza en iyi hizmeti vermek ve hastalarımızı sağlıklarına kavuşturmak için son teknoloji aletler ile çalışıyoruz. Hastalarımızı tedavi süresince rahat ettirmek için her imkandan yararlanıyoruz.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH